عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ دنیا محقق می گردد

به گزارش ناق، خبرنگاران : شرکت معروف چینی از عرضه اولیه سهام یکی از زیرمجموعه های اصلی این شرکت به نام انت فایننشیال در بورس های هنگ کنگ و شانگهای اطلاع داد که از نظر ارزش سهام عرضه شده، عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ دنیا خواهد بود.

عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ دنیا محقق می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جک ما- بینان گذار علی بابا که عظیم ترین فروشگاه اینترنتی چینی محسوب می گردد از برنامه ریزی برای عرضه اولیه سهام یکی از زیرمجموعه های اصلی این شرکت به نام انت فایننشیال در بورس های هنگ کنگ و شانگهای اطلاع داد که از نظر ارزش سهام عرضه شده، عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ دنیا خواهد بود. انتظار می رود در مجموع حدود 34.5 میلیارد دلار از سهام این شرکت در بورس عرضه گردد.

جک ما به اشاره به اینکه برای نخستین بار، چین میزبان چنین عرضه اولیه قابل توجهی است نیز اضافه کرد: از این نظر که قرار نیست عرضه سهام در نیویورک انجام گردد بلکه این کار در چین صورت خواهد پذیرفت، رویدادی تاریخی در پیش داریم. این رویداد در تاریخ بورس چین رویدادی قابل توجه خواهد بود.

پیش از این رکورد عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ مربوط به سهام شرکت آرامکو عربستان به ارزش 29.4 میلیارد دلار بود که در دسامبر سال قبل صورت گرفته بود. گروه اقتصادی انت فایننشیال که مالک پلتفرم اقتصادی علی پی نیز هست یکی از شناخته شده ترین شرکت های میلیارد دلاری در دنیا محسوب می گردد و عرضه سهام این شرکت در بازار با هدف شتاب بخشیدن به اهداف دنیای سازی آن صورت خواهد گرفت.

این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که بعضی از بعضی از منابع خبری از احتمال تحریم گروه انت فایننشیال توسط وزار خزانه داری آمریکا اطلاع داده بودند. اریک جینگ- مدیر داخلی این شرکت با بیان اینکه عرضه عمومی سهام باعث شفافیت بیشتر و جلب اعتماد سرمایه گذاران خواهد شد، از برنامه ریزی برای تقویت حضور این شرکت در بازارهای منطقه ای و بین المللی اطلاع داد.

گروه علی بابا مالک 33 درصد سهام شرکت انت فایننشیال است و ارزش بازار آن در حال حاضر حدود 831 میلیارد دلار برآورد می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1244

به "عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ دنیا محقق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عظیم ترین عرضه اولیه تاریخ دنیا محقق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید