بیانیه دیدبان شفافیت و عدالت درباره جاماندگان سهام عدالت

به گزارش ناق، دیدبان شفافیت و عدالت در بیانیه ای از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست تا برای اقشار مستحق جامانده از دریافت سهام عدالت چاره ای بیندیشند.

بیانیه دیدبان شفافیت و عدالت درباره جاماندگان سهام عدالت

به گزارش گروه اقتصادی ناق، دیدبان شفافیت و عدالت در بیانه ای از مجلس شورای اسلامی و دولت خواست تا برای اقشار مستحق جامانده از سهام عدالت چاره اندیشی کند متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اجازه آزادسازی سهام عدالت از طرف رهبر معظم انقلاب به دولت، می تواند فرصتی باشد تا طبقات و خانواده های محروم و مستضعف هم از بیت المال و ثروت های ملی بهره مند شوند. اما متأسفانه روش تخصیص سهام عدالت و روش های ناعادلانه در آزادسازی آنها، به تحدیدی جدی برای این هدف مبدل شده و می رود تا طرح سهام عدالت را به ناعادلانه ترین فرایند اقتصادی جمهوری اسلامی تبدیل کند.

در این باره تذکر دو نکته ضروری است:

1. در سال 1389 و به هنگام توزیع سهام عدالت، دولت محترم، برای توزیع این سهام، از بانک های اطلاعاتی و کدملی ایرانیان بهره نبرد و صرفا بر اساس اشخاصی که قابل احصاء بودند نظیر کارمندان، سهام عدالت را توزیع کرد. به این ترتیب، برخی از محروم ترین اقشار نظیر کارگران فصلی، دستفروشها از دریافت سهام عدالت جاماندند.

2. علاوه بر این، در طراحی توزیع سهام عدالت برای اولاد جدید مشمولین سهام عدالت و نیز اولادی که ازدواج می کنند هم فکری نشده است. متأسفانه دولت محترم بدون چاره جویی برای بازمانده ها، با شتاب درحال آزادسازی سهام عدالت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 994

به "بیانیه دیدبان شفافیت و عدالت درباره جاماندگان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه دیدبان شفافیت و عدالت درباره جاماندگان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید