خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه اش

وزیر آموزش و پرورش به بیان خاطره ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می گردد. روز اول مدرسه گریه نمی کردم، هرچند ناشناخته ها باعث تشویش هایی می شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت باعث کاهش این تشویش ها می شد.

خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه اش

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم شروع سال تحصیلی غنچه ها و شکوفه ها که در دبستان پسرانه تشیع آموزش و پرورش منطقه 19 تهران برگزار گردید با بیان اینکه خوشبختانه سال جاری بیش از 2 درصد رشد ثبت نام در جمعیت دانش آموزی دوره ابتدایی را شاهد هستیم گفت: بیش از هشت میلیون دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: معتقدیم اصلی ترین و تاثیرگذارترین دوره آموزشی ما دوره ابتدایی است، زیرا شخصیت دانش آموزان در این دوره شکل می گیرد. کوشش داریم امکان تحصیل در این دوره آموزشی را برای تمام بچه ها لازم التعلیم فراهم کنیم تا همه افرادی که در ایران زندگی می نمایند از فرصت آموزش برخوردار باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توزیع دانش آموزان در مدارس توزیع نرمالی نیست گفت: اکنون حدود 5000 مدرسه زیر پنج دانش آموز و 14 هزار مدرسه زیر 10 دانش آموز داریم. توزیع مدارس متناسب با جمعیت نیست و باید کوشش کنیم در توسعه فرصت های آموزشی، به این مهم توجه گردد.

حاجی میرزایی به بیان خاطره ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می گردد. روز اول مدرسه گریه نمی کردم، هرچند ناشناخته ها باعث تشویش هایی می شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت باعث کاهش این تشویش ها می شد. با افراد جدید آشنا شدن و سرعت انطباق با محیط به کیفیت و مهارت معلم بستگی دارد.

وی در پاسخ به اینکه فکر می کردید وزیر شوید؟ گفت: خیر فکر نمی کردم وزیر شوم.

حاجی میرزایی توصیه ای هم برای دانش آموزان داشت و گفت: فرزندان من که امروز را در مدرسه می گذرانند بدانند این دوره، دوره مهمی در زندگی آنان است. بیشترین قدرت یادگیری در این دوره است. دانش آموزان باید با شوق و نشاط در کلاس حاضر شوند و این فرصت را غنیمت بشمارند زیرا این روزها روزهای بیادماندنی خواهد بود.

وی اضافه کرد: موضوع مهارت اهمیت فوق العاده ای بیش از دانش پیدا نموده است. باید به افراد مهارت های پایه آموزش داده گردد و بهترین دوره برای این انتقال، دوره ابتدایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 409

به "خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید