خبرنگاران پزشکی قانونی قتل سیاه پوست آمریکایی ناشی از خفگی را تایید کرد

به گزارش ناق، تهران- خبرنگاران- کالبدشکافی صورت گرفته بر روی جنازه جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی نشان می دهد که وی به علت خفگی ناشی از اعمال فشار بر گردن و پشت، جان خود را از دست داده است.

خبرنگاران پزشکی قانونی قتل سیاه پوست آمریکایی ناشی از خفگی را تایید کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس بامداد سه شنبه گزارش داد، بنا به درخواست خانواده فلوید کمیته پزشکی قانونی نتایج کالبد شکافی بدن وی را منتشر کرد.

وکیل خانواده فلوید می گوید: نتایج کالبد شکافی نشان می دهد، مرگ او ناشی از این است که پلیس مینیاپولیس با زانو گردن وی را تحت فشار قرار داده و درخواست های مکرر وی را نادیده گرفته است.

بر اساس این گزارش، پزشک کالبد شکافی اضافه نمود، اعمال فشار بر گردن وی موجب نرسیدن خون به مغز و ایجاد تنگی نفس فلوید شده است.

یک افسر پلیس آمریکایی به نام درک شووین چند روز پیش، پس از بازداشت فلوید، زانو بر گردن وی نهاد و فشار را بر او تا حدی بالا برد که راه نفس کشیدن را بر او بست.

فلوید پس از انتقال به بیمارستان درگذشت؛ اما این رفتار نژادپرستانه از دیدگان مردم و شبکه های اجتماعی پوشیده نماند تا این وحشیگیری را همه جهانیان شاهد باشند و فریاد اعتراض ها علاوه بر آمریکا به کشورهای دیگر نیز کشیده گردد.

در ششمین روز از اعتراض های مردمی در آمریکا، مردم ایالت های مختلف به خیابان ها ریختند و با برخورد خشونت بار و شلیک گاز اشک آور پلیس روبرو شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 996

به "خبرنگاران پزشکی قانونی قتل سیاه پوست آمریکایی ناشی از خفگی را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پزشکی قانونی قتل سیاه پوست آمریکایی ناشی از خفگی را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید