روسیه: ادعاهای آمریکا به عنوان عضو برجام سرانجامی ندارد

به گزارش ناق، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در حساب توئیتری خود با اشاره به اقدامات و بعضی ادعاهای مقامات آمریکایی برای بازگشت به توافق برجام گفت: کوشش های آمریکا برای اینکه خود را به عنوان عضوی از برجام جا بزند، سرانجامی ندارد.

روسیه: ادعاهای آمریکا به عنوان عضو برجام سرانجامی ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گفته این دیپلمات روسی، بازگشت و یا عضویت آمریکا در برجام چیزی شبیه مسخره کردن یک عقل سلیم است.

این اظهارات نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین پس از آن عنوان می گردد که دو روز پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی خاطرنشان کرد که وزیر امور خارجه آمریکا، در صدد تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران است که پاییز سال جاری به سرانجام می رسد و همزمان در حال کار روی طرحی است که عضوی از توافق هسته ای با ایران (برجام) باقی بماند.

اولیانوف در ادامه در واکنش به اقدامات مقامات آمریکایی درباره بازگشت به برجام گفته است: کسانی که به مقامات آمریکا مشورت می دهند، پیشنهاد و مشاوره بدی به آنها می دهند.

میخائیل اولیانوف همچنین در سرانجام واکنش خود، با اشاره غیر مستقیم به تبعات و نتایج منفی خروج از برجام برای آمریکا گفته است: نگرش های بدبینانه باید تا حدی محدود باشند تا سیاست ملی یک کشور را به بدترین شرایط خود نرسانند.

آمریکا دو سال پیش یک طرفه از برجام خارج شد و همه تحریم های علیه ایران را که با توافق هسته ای برداشته شده بودند دوباره اعمال و تحریم های گسترده و تازه تری را هم افزود. این سیاست آمریکا از سوی مقامات دولت ترامپ تحت عنوان فشارحداکثری اعلام شد، اما به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی مقامات آمریکایی سیاست فشارحداکثری ترامپ علیه ایران تا به امروز بی نتیجه مانده و به بن بست رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 960

به "روسیه: ادعاهای آمریکا به عنوان عضو برجام سرانجامی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ادعاهای آمریکا به عنوان عضو برجام سرانجامی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید