زمان اجرای مصوبه حق مسکن تعیین شد، افزایش 200هزارتومانی حق مسکن کارگران از تیرماه

به گزارش ناق، درحالی که جامعه کارگری با این ابهام روبه رو بود که مصوبه 29 مرداد هیئت دولت مبنی بر افزایش 200هزارتومانی حق مسکن کارگران از چه زمانی قابلیت اجرایی دارد، وزیر کار زمان اجرای افزایش حق مسکن را از ابتدای تیرماه 99 اعلام نمود.

زمان اجرای مصوبه حق مسکن تعیین شد، افزایش 200هزارتومانی حق مسکن کارگران از تیرماه

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش ناق به نقل از خبرگزاری تسنیم، مصوبه افزایش 200هزارتومانی حق مسکن کارگران که در 29 مرداد در هیئت دولت تصویب شد با ابهاماتی همراه بود که زمان اجرای مصوبه چه زمانی است.

در حالی که نمایندگان کارگران از دولت خواهان اجرای مصوبه از ابتدای سال بودند، محمد شریعتمداری، وزیر کار در حاشیه افتتاح مرکز ارتباط با بازنشستگان و مرکز نوآوری صبا در پاسخ به سؤال ناق مبنی بر اینکه چه موقع افزایش حق مسکن کارگران اعمال می گردد، گفت: براساس آنچه در شورای عالی کار به تصویب رسیده و هیئت دولت نیز آن را تصویب نموده است، این افزایش حق مسکن از اول تیرماه اعمال می گردد.

شریعتمداری، در خصوص دریافت بیمه بیکاری کارگرانی که به خاطر کرونا به صورت اجباری بیکار شدند، گفت: مسائلی در سامانه ثبت کارگران ایجاد شده بود که این مسائل برطرف شد و قرار شد با ثبت نام در سامانه کارا، زمینه ای فراهم گردد تا کارگرانی که در شرایط کرونا به صورت اجباری بیکار شدند، طبق مصوبه ستاد ملی کرونا به میزان 55 درصد حداقل مزد کارگران به علاوه 5 درصد برای هر سر عائله دریافت نمایند و کسانی که از 20 اسفند سال گذشته تا به امروز بیکار شده اند، مشمول این بیمه بیکاری می شوند.

وی همچنین گفت: مطابق ماده 6 و 7 قانون بیمه بیکاری، احتیاج به حضور فیزیکی افراد نیست و فقط کافی است در سامانه مربوطه ثبت نام و تقاضای خود را اعلام نمایند و حق بیمه بیکاری به وسیله شماره شبا به حساب افراد واریز می گردد، هم چنان که در خصوص تمدید دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی احتیاج به مراجعه حضوری نیست.

پیش از این هم وزیر کار در نامه ای به جهانگیری خواست که این مصوبه از ابتدای تیرماه 99 قابلیت اجرایی پیدا کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1043

به "زمان اجرای مصوبه حق مسکن تعیین شد، افزایش 200هزارتومانی حق مسکن کارگران از تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اجرای مصوبه حق مسکن تعیین شد، افزایش 200هزارتومانی حق مسکن کارگران از تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید