شیخ الاسلام: حشدالشعبی با تحریم آمریکا در میان مردم عراق عزیزتر می گردد

به گزارش ناق، یک کارشناس مسائل منطقه با اشاره به تحریم بعضی چهره های حشد شعبی عراق از سوی آمریکا، گفت: ملت عراق پشت سر مرجعیت است و آمریکایی ها با استفاده از ناآرامی ها می خواهند با چنین کارهایی انتقام بگیرند و قدرت نیروهای حشد الشعبی را کم نمایند.

شیخ الاسلام: حشدالشعبی با تحریم آمریکا در میان مردم عراق عزیزتر می گردد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

حسین شیخ الاسلام در گفت وگو با خبرنگاران درباره تحریم چهار شخصیت عراقی از جمله بعضی چهره های مطرح نیروهای حشد الشعبی توسط وزارت خزانه داری آمریکا اظهار کرد: آن چه در عراق در حال اتفاق افتادن است نشان می دهد که آمریکایی ها در توطئه های خود شکست خوردند، آن ها نه تنها در عراق بلکه در هر جایی کوشش می نمایند نقش دین به ویژه در کشورهای مسلمان نقش اسلام و حتی در میان شیعیان نقش مرجعیت را تضعیف نمایند و راهبردشان همین است.

وی اضافه کرد: آمریکایی ها به دنبال ایجاد بی ثباتی هستند تا در پی این عدم ثبات طرح های جنایت کارانه خود را دنبال نمایند، خوشبختانه آن چه در عراق طی این چند روز رخ داده با کاری که این نیروها و همچنین نیروهای حشد الشعبی انجام دادند، نشان داده ملت عراق پشت سر مرجعیت است؛ همان مرجعیتی که با فتوای جهادش باعث شکست داعش و تروریسم شد.

این کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: همین مرجعیت می تواند با راهبرد خود و با پشتیبانی ملت عراق جلوی هرج و مرج و اغتشاشات را بگیرد.

شیخ الاسلام در ادامه با اشاره به ناآرامی ها در عراق همچنین اعلام کرد: آمریکایی ها با توجه به این تحولات می خواهند انتقام بگیرند و قدرت این افراد را کم نمایند اما بالعکس می گردد یعنی این نیروها حتما در بین مردم عراق به خاطر تحریم ها عزیزتر می شوند، اقدام آمریکا هم کار چندان مهمی نیست و این نیروها هم کشته و مرده آمریکایی ها نیستند.

وی با بیان این که آمریکا از این اقدامات خود به دنبال توجیه حضورش در منطقه به دلیل شکست های متعدد طرحها و اهدافش است، گفت: آمریکایی ها تا این اندازه پر رو هستند که رسما می گویند به دنبال نفت سوریه یا عراق هستند، آن ها حتی وقتی وارد عراق شدند همان ابتدا به کاخ صدام نرفتند بلکه از اول به سراغ نفت عراق رفتند و قانون نفت را به ملت عراق تحمیل کردند.

گفتنی است، وزارت خزانه داری آمریکا چهار شخصیت عراقی به نام های خمیس فرحان الخنجر العیساوی، لیث الخزعلی، برادرش قیس الخزعلی و حسین فلاح اللامی را در لیست تحریم خود قرار داد.

معاون وزیر خارجه آمریکا نیز مدعی شد، این تحریم ها به دولت عراق برای تقویت موسسات قانون اساسی خود یاری می نماید و در توجیه این اقدام کشورش مدعی شد، ایران حاکمیت عراق را نقض می نماید. این تازه ترین دور تحریم هایی است که در آن اشخاص حقیقی عراقی یا گروه های شبه نظامی مردمی هدف فشارهای واشنگتن قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 614

به "شیخ الاسلام: حشدالشعبی با تحریم آمریکا در میان مردم عراق عزیزتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ الاسلام: حشدالشعبی با تحریم آمریکا در میان مردم عراق عزیزتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید