شیوع بیشتر کرونا در زمستان تأیید شد

به گزارش ناق، دانشمندان تأیید کرده اند که دمای سردتر در زمستان به افزایش شیوع کووید 19 منجر می شود.

شیوع بیشتر کرونا در زمستان تأیید شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ناق به نقل از دیلی میل، تحقیقات جدید تأیید می کند که سرما در زمستان گسترش ویروس کرونا را افزایش می دهد.

کارشناسان هندوستان دمای تعدادی از کشورها و موارد ویروس کرونای آنها را با یکدیگر مقایسه کردند و دریافتند که کشورهای سردتر معمولاً شیوع ویروس در مقیاس بزرگتر را شاهد بوده اند.

پژوهشگران تأکید می کنند، تابستان مناسب ترین فصل و زمان برای مبارزه با همه گیری بیماری کووید 19 است.

محققان هند رابطه بین میانگین دمای یک کشور و تعداد موارد COVID-19 آن را مورد بررسی قرار دادند؛ آنها ارتباط قابل توجهی بین کشورهایی با دمای سردتر و شیوع ویروس مسری کرونا در مقیاس بزرگتر پیدا کردند.

محققان هندی داده های مربوط به این پژوهش را از اواخر مارس تا اواسط آوریل جمع آوری کرده و درنهایت دریافتند کشورهایی که دارای طول و عرض جغرافیایی بالاتر دارای آب و هوای سردتری هستند، به طور قابل توجهی بیش از سایر کشورها با شیوع بیماری کووید 19 دست و پنجه نرم می کنند.

دانشمندان خاطرنشان کردند: همه این مشاهدات حاکی از آن است که دمای پایین ممکن است یک عامل خطر برای افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا باشد.

آنها افزودند: با این حال در حال حاضر این مطالعه قادر به توضیح اینکه چگونه برخی از کشورهای سردسیر با آلودگی بیشتر کرونا روبرو نشده اند، نیست و به بررسی های بیشتری احتیاج است تا از جزئیات شیوع ویروس کرونا به دست آید.

یافته های کامل این تحقیق در ژورنال بهداشت عمومی منتشر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1067

به "شیوع بیشتر کرونا در زمستان تأیید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع بیشتر کرونا در زمستان تأیید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید