ناکامی مخالفان هنگ کنگی در جلب حمایت برای شروع دور تازه اعتراضات

به گزارش ناق، خبرگزاری رویترز از ناکامی کمپین مخالفان هنگ کنگی در جلب حمایت برای آغاز دور تازه اعتراضات ضددولتی خبر داده است.

ناکامی مخالفان هنگ کنگی در جلب حمایت برای شروع دور تازه اعتراضات

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل ناق، خبرگزاری رویترز از ناکامی مخالفان دولت هنگ کنگ برای جلب حمایت کافی و شروع اعتراضات و اعتصابت جدید علیه قانون امنیت جدید این منطقه که اخیرا در کنگره خلق چین مورد تصویب قرار گرفته است اطلاع داد.

رویترز اضافه کرد: بعد از یک سال اعتراضات اغلب خشونت آمیز که دولت محلی هنگ کنگ آن را اغتشاش و اقدامات جدایی طلبانه می داند، مخالفان ضددولتی قدرت جنبش خود را به دلایلی نظیر محدودیتهای کرونا، خطر بازداشت از سوی پلیس و عدم کسب مجوزهای لازم برای برپایی تظاهرات از دست داده اند.

این گزارش اضافه کرد، مخالفان کمپین جدیدی را برای جلب حمایت از دور جدید اعتراضات شروع نموده اند که فقط 8943 نفر در این کمپین شرکت نموده و تا کسب آستانه لازم برای آن فاصله بسیاری دارد هرچند که 95 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی موافق شروع دوباره اعتراضات هستند.

اتحادیه های مخالف در این نظرسنجی از طیف وسیعی از قشرهای مختلف که خودشان را حامیان دموکراسی می نامند از جمله صنعت هوایی، حمل و نقل، ساخت و ساز، تکنولوژی و گردشگری برای حضور در کمپین دعوت نموده بودند.

کنگره ملی خلق چین هشتم خردادماه در جلسه ای با حضور شی جین پینگ رئیس جمهور این کشور مصوبه موسوم به قانون امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف تقویت امنیت این منطقه به تصویب رساند؛ اقدامی که با واکنش تند آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی روبرو شده است.

یکی از موارد مطرح شده در این قانون تاسیس یک آژانس امنیت ملی در هنگ کنگ است.

کشورهای غربی مدعی هستند که این مصوبه نقض توافق های پیشین چین در رابطه با شرایط خودمختاری هنگ کنگ و تلاشی از سوی پکن برای تحت تسلط درآوردن این منطقه است اما دولت چین ضمن رد این ادعاها بیان کرد که هنگ کنگ بخشی از سرزمین واحد چین است و پکن دخالت های خارجی در امور داخلی خود را بر نمی تابد.

چین همچنین اجرای این قانون را حق حاکمیتی خود و در راستای تامین منافع امنیت ملی سرزمین اصلی چین خوانده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1028

به "ناکامی مخالفان هنگ کنگی در جلب حمایت برای شروع دور تازه اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی مخالفان هنگ کنگی در جلب حمایت برای شروع دور تازه اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید