نرخ عوارض آزاد راه غدیر معین شد، کاهش چشمگیر بار ترافیکی تهران-البرز

به گزارش ناق، وزیر راه و شهرسازی گفت: نرخ عوارض آزاد راه غدیر آزاد راه جنوبی تهران-البرز 25 هزار تومان مشخص شده است.

نرخ عوارض آزاد راه غدیر معین شد، کاهش چشمگیر بار ترافیکی تهران-البرز

خبرنگاران: صبح امروز (پنجشنبه) وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و جمعی از استانداران استان های تهران، البرز، قزوین و مرکزی از آزادراه تکمیل شده کنارگذر جنوبی تهران بازدید داشتند.

در حاشیه این بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین شرایط این پروژه گفت: آزادراه غدیر از پروژه های پر افتخار کشور است که با سرمایه گذاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و توسط شرکت های داخلی و با تجربه ساخته شده است.

او با بیان اینکه طول این جهت آزادراهی 158 کیلومتر از آبیک قزوین تا گرمسار است، اضافه نمود: این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی این جهت می گردد.

اسلامی با بیان اینکه بهره برداری از این آزادراه موجب کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران-کرج-قزوین می گردد، گفت: اتصال به 5 آزادراه دیگر یکی از ویژگی های آزادراه غدیر است و جهت آزادراهی این پروژه بخشی از کریدور ترانزیتی شرق و غرب است و تمامی مراحل اجرایی این پروژه از ایده تا طراحی و بهره برداری همه در این دولت اجرا شده است.

وزیر راه و شهرسازی مطرح نمود: کاهش مصرف سوخت،کاهش فراوری آلاینده های زیست محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه به شمار می رود.

اسلامی شرح داد: این پروژه عمرانی رکود پیشرفت سالانه پروژه عمرانی و زیرساختی را زده چرا که پیش از این رکود پیشرفت پروژه در بخش های عمرانی 9 درصد بوده، اما با ساخت این پروژه رکود سالانه به 20 درصد رسید.

او یادآور شد: این آزادراه روز 13 رجب همزمان با میلاد امیرالمومنین(ع) به وسیله ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره نرخ عوارض این آزاد راه اظهار کرد: نرخ عوارض این آزادراه برای خودروهای سواری 25 هزار تومان و برای تریلی 80 هزار تومان در نظر گرفته شده است .

اسلامی با بیان اینکه در اجرای این پروژه از توان بهترین پیمانکاران و مهندسان ایرانی استفاده شده است، گفت: این موضوع نشان دهنده توان مدیریتی و مهندسی کشور، ضریب هماهنگی بین دستگاه ها و تعامل آنها و اعتماد بخش خصوصی به دولت است.

وزیر راه و شهرسازی شرح داد: بهترین پیمانکاران کشور در این پروژه کار نموده اند تا به محض بهره برداری مردم بتوانند حداکثر استفاده را از آن داشته باشند تا ما از بار سنگین و خسته نماینده ترافیک اتوبان تهران- کرج و البرز و قزوین فاصله بگیریم و مردم از این جهت جدید استفاده نمایند.

اسلامی با بیان اینکه این آزادراه بخشی از جهت جاده ابریشم است ،اضافه نمود: این طرح در روان سازی ترافیک آزادراهی کشور که از بازرگان در غرب کشور آغاز می گردد و به مشهد مقدس و مرزهای افغانستان و ترکمنستان می رسد تاثیر زیادی دارد.

براساس این گزارش آزادراه غدیر 158 کیلومتر مساحت دارد و با عبور از استان های قزوین، مرکزی، البرز و تهران به چرمشهر ورامین و بزرگراه قم- گرمسار متصل می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1472

به "نرخ عوارض آزاد راه غدیر معین شد، کاهش چشمگیر بار ترافیکی تهران-البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ عوارض آزاد راه غدیر معین شد، کاهش چشمگیر بار ترافیکی تهران-البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید