نماینده مجلس آلمان خواهان یک توافق هسته ای جدید با ایران شد

به گزارش ناق، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس آلمان خواهان یک توافق هسته ای جدید و گسترده تر با ایران شد که موضوعات منطقه ای را نیز شامل گردد.

نماینده مجلس آلمان خواهان یک توافق هسته ای جدید با ایران شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل ناق، نوبرت روتگن رئیس کمیته روابط خارجی مجلس آلمان در مصاحبه با روزنامه ولت خواهان یک توافق هسته ای جدید با ایران شد.

وی ضمن مطرح کردن درخواست یک توافق هسته ای جدید با ایران گفت: هدف توافق هسته ای (برجام)، جلوگیری از (دستیابی به) توانمندی تسلیحات هسته ای ایران بود. بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از این توافق، ایران هم اکنون بار دیگر تهدیدات (به از سرگیری فعالیت های هسته ای) را آغاز نموده است بنابراین لازم است که توافق جدیدی را آغاز کنیم که گسترده تر باشد و همچنین موضوعات مربوط به ثبات منطقه ای را نیز دربربگیرد.

علیرغم مخالفت های جامعه بین الملل و پایبندی کامل ایران به مفاد برجام، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بدون توجه به درخواست های آژانس بین المللی انرژی اتمی و جامعه جهانی و حتی بعضی مقام های داخلی آمریکا، به صورت یکجانبه در اردیبهشت ماه سال 97 از توافق هسته ای با ایران خارج شد و فشارهای حداکثری به جمهوری اسلامی ایران را با هدف وادار کردن ایران به موافقت با یک توافق هسته ای جدید مورد نظر واشنگتن تشدید کرد.

سیاست های فشار حداکثری دولت ترامپ به ایران نه تنها نتیجه بخش نبود و ایران تسلیم نشد بلکه یکسال بعد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام، ایران به دنبال بدعهدی کشورهای اروپایی عضو برجام، آغاز به کاهش تعهداتش ذیل برجام کرد.

با اینحال مقام های ایران تأکید نموده اند به محض آنکه کشورهای اروپایی به تعهداتشان ذیل برجام عمل نمایند، ایران نیز مجدداً به ایفای کامل تعهداتش ذیل این توافق بازخواهد گشت.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 928

به "نماینده مجلس آلمان خواهان یک توافق هسته ای جدید با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس آلمان خواهان یک توافق هسته ای جدید با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید