واکنش قوه قضائیه به ابتلای دانشمند ایرانی گروگان گرفته شده در آمریکا

به گزارش ناق، دبیر ستاد حقوق بشر ایران نسبت به شرایط سلامتی دانشمند ایرانی که در آمریکا زندانی شده ابراز نگرانی کرد.

واکنش قوه قضائیه به ابتلای دانشمند ایرانی گروگان گرفته شده در آمریکا

به گزارش فارس، نشریه انگلیسی گاردین روز چهارشنبه از ابتلای سیروس عسگری، دانشمند ایرانی دربند دولت ایالات متحده به ویروس کرونا اطلاع داد.

به نوشته این نشریه، مسئولان بازداشتگاه به عمد ماسک و مواد ضد عفونی کننده در اختیار زندانیان قرار نمی دهند تا بیماری کووید 19 آن ها را از پای درآورد.

این بازداشتگاه همچنین مخالفت نموده که عسگری ماسک محافظتی به صورت بزند و با وجود سابقه مسائل حاد تنفسی، اجازه تهیه ماسک را نیز به وی نمی دهد.

پیگیری های رسانه ای و همچنین بعضی سازمان های مردم نهاد حقوق بشری برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط ایشان، با کارشکنی دولت آمریکا بی نتیجه ماند و در حال حاضر، خانواده عسگری در شرایط روحی نامناسبی به سر می برند.

در همین زمینه، علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر درباره آخرین شرایط عسگری گفت: ما نسبت به سلامتی همه ایرانیان دربند در زندان های امریکا نگرانیم، در این میان اعلام ابتلای اندیشمند ایرانی دربند در آمریکا به کرونا بر نگرانی ها اضافه نموده است و لذا از مراجع ذیربط پیگیر آزادی ایشان هستیم، چرا که فقط آزادی هرچه سریعتر عسگری است که می تواند به نگرانی ها درباره سلامتی این استاد دانشگاه انتها دهد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره اخبار رسانه ها درباره شرایط نامناسب زندان های آمریکا اضافه نمود: سابقه بیماری تنفسی دانشمند ایرانی، نگرانی درباره سلامتی عسگری را بسیار جدی تر نموده است، لذا از وزارت امورخارجه می خواهیم کوشش های خود را برای آزادی دانشمند ایرانی شدت بخشیده و از همه ظرفیت های سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی برای رهایی هر چه سریعتر ایشان بهره بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 959

به "واکنش قوه قضائیه به ابتلای دانشمند ایرانی گروگان گرفته شده در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش قوه قضائیه به ابتلای دانشمند ایرانی گروگان گرفته شده در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید