پرتاب موفقیت آمیز 2 ماهواره با یک موشک در چین

به گزارش ناق، چین روز دوشنبه گفت، 2 ماهواره بیدو (Beidou) را شب گذشته با موفقیت با استفاده از یک فروند موشک باری راهپیمایی طولانی 3 ب از مرکز پرتاب ماهواره شی چانگ به فضا پرتاب نموده است.

پرتاب موفقیت آمیز 2 ماهواره با یک موشک در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون مرکزی چین، پرتاب اولین ماهواره بیدو نشان دهنده ورود سیستم ناوبری ماهواره بیدو به عصر جدید تشکیل شبکه دنیای موقعیت یاب است.

دو ماهواره یاد شده 24 امین و 25 امین ماهواره موقعیت یاب بیدو است، چهار ساعت پس از پرتاب، این دو ماهواره وارد مدار مشخص خود شدند.

جانگ شوئه یو رییس مرکز پرتاب ماهواره شی چانگ موفقیت این پرتاب را اعلام نمود و گفت: با پرتاب موفقیت آمیز این دو ماهواره، گام چین در ایجاد شبکه دنیای ماهواره ای موقعیت یاب و عرضه خدمات چین به دنیا در این راستا تسریع یافته است.

یانگ چانگ فنگ طراح کل سیستم ناوبری ماهواره بیدو چین هم گفت: ماهواره پس از پرتاب و ورود به مدار، به آزمایش های مربوط می پردازد و در زمان مناسب ارایه خدمات را آغاز خواهد نمود و درجه دقت موقعیت یابی بیدو به 2.5 الی 5 متر می رسد.

توسعه سیستم موقعیت یاب ماهواره بیدو از برنامه های بزرگ چین برای توسعه فناوری فضایی است. این کشور از سال 2009، پروژه پرتاب ماهواره بیدو را به اجرا در آورده و با 8 سال کوشش فناوریهای کلیدی به دست آورده و آزمایش هایی را انجام داده به ویژه آنکه از سال 2015 تا 2016، 5 ماهواره نسل جدید بیدو را با موفقیت پرتاب نموده است.

ماهواره بیدو 3 با تقویت قوه موقعیت یاب، بر اساس استاندارد بین المللی قادر است خدمات متنوعی از جمله امداد رسانی را عرضه کند این در حالی است که در این مدل ماهواره از ساعت اتمی روبیدیوم و هیدروژن و رشته فناوری های جدید استفاده شده که از قابلیت بیشتر و قویتری برخوردار می باشد.

افزون بر این، سیستم بیدو می تواند با سیستم بین المللی موقعیت یابی دیگر از جمله جی پی اس آمریکا، گلوناس روسیه و همچنین گالیله اروپا که در آینده راه اندازی خواهد شده، سازگار گردد.

طبق برنامه چین، تا سال 2018 میلادی، چین 18 ماهواره دیگر بیدو3 را به فضا پرتاب خواهد نمود که می تواند همه کشورهای راستا یک کمربند یک جاده را پوشش دهد چین همچنین تا حدود سال 2020 میلادی، پرتاب 30 ماهواره موقعیت یاب بیدو را انجام می دهد و سیستم بیدو از توانایی پوشش سراسر دنیا برخوردار خواهد بود.

در حال حاضر چین بعد از آمریکا و روسیه سومین کشور دارنده سیستم ناوبری ماهواره ای خود است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 491

به "پرتاب موفقیت آمیز 2 ماهواره با یک موشک در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب موفقیت آمیز 2 ماهواره با یک موشک در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید