کارشناسان سازمان ملل: اعتراضات اخیر آمریکا واکنش به نژادپرستی سازمان یافته است

به گزارش ناق، 66 کارشناس سازمان ملل با انتشار بیانیه ای اعتراضات مردم آمریکا را واکنشی به نژادپرستی سازمان یافته توصیف کرده و درخصوص دخالت احتمالی نیروهای نظامی برای سرکوب تظاهرات ابراز نگرانی کردند.

کارشناسان سازمان ملل: اعتراضات اخیر آمریکا واکنش به نژادپرستی سازمان یافته است

به گزارش گروه بین الملل ناق، 66 کارشناس سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کردند اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف آمریکا واکنشی به نژادپرستی سازمان یافته در این کشور است.

به نوشته خبرگزاری تاس، در این بیانیه آمده است: این خیزش ملی، اعتراضی علیه نژادپرستی سازمان یافته است که خشونت های نژادی تحت حمایت دولت را موجب می شود و آن ها را از مجازات معاف می کند.

این کارشناسان سازمان ملل نوشتند: اعتراضاتی که جهان شاهد آن است، رد نابرابری های نژادی بنیادین و تبعیضی است که به مشخصه ای برای زندگی سیاه پوستان و دیگر رنگین پوستان آمریکا است.

آن ها همچنین نحوه پاسخ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این اعتراضات را مورد انتقاد قرار دادند و درخصوص دخالت نظامی برای سرکوب آن ها ابراز نگرانی کردند.

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ فرد سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت منجر شد.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند شمار افرادی که ظرف یک هفته گذشته در جریان اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور دستگیر شده اند از 10 هزار نفر گذشته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1001

به "کارشناسان سازمان ملل: اعتراضات اخیر آمریکا واکنش به نژادپرستی سازمان یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان سازمان ملل: اعتراضات اخیر آمریکا واکنش به نژادپرستی سازمان یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید