تکلیف ذخیره کارت سوخت چه می گردد؟

به گزارش ناق، سررسید 9 ماه ذخیره بنزین در کارت های سوخت این ماه به پایان می رسد اما طبق گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تصمیم گیری برای تمدید یا عدم تمدید سقف ذخیره بنزین در جریان است.

تکلیف ذخیره کارت سوخت چه می گردد؟

به گزارش ناق، از ابتدای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان 1398 امکان ذخیره بنزین در کارت های هوشمند سوخت مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت به مدت شش ماه تعیین شده بود که بر این اساس سه ماه دیگر افزایش و مجموعا به 9 ماه تغییر یافت.

این مساله بدین معناست که درحال حاضر کارت سوخت ظرفیت ذخیره 540 لیتر بنزین را دارد و بر اساس شرایط فعلی اگر فرد تا سرانجام ماه نهم یعنی تیرماه این میزان سهمیه را حتی یک لیتر استفاده نکند، سهمیه مردادماه به آن فرد تعلق نمی گیرد.

اما اگر فرد 30 لیتر از سهمیه 9 ماهه خود را استفاده نموده باشد، در مردادماه تنها 30 لیتر بنزین دریافت می نماید و 30 لیتر مابقی را از دست خواهد داد، البته آنطور که فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی - به ناق گفته، تصمیم گیری برای تمدید یا عدم تمدید سقف ذخیره بنزین در کارت های سوخت در جریان است و باید منتظر نتیجه قطعی ماند.

وی با بیان اینکه این تصمیم پیش از سرانجام تیرماه اعلام خواهد شد اما نتیجه آن هنوز تعیین نیست، اظهار کرد: پس از تعیین شدن نتیجه اطلاع رسانی انجام خواهد شد و احتمالا در روزهای آینده این موضوع تعیین تکلیف می گردد.

طبق اعلام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی میزان سهمیه ماهیانه برای خودروهای شخصی بنزین سوز 60 لیتر، دوگانه سوز 30 لیتر و موتورسیکلت ها 25 لیتر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1073

به "تکلیف ذخیره کارت سوخت چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف ذخیره کارت سوخت چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید