علم و تکنولوژی

حرکت پرتالهایی مانند couchsurfing به سمت ایران

کوچ سرفینگ عنوان یکی از معروف ترین پرتال های گردشگری در اینترنت هست که در ده سال اخیر کوشش نموده تا فرصت اقامت رایگان را برای صدها هزار نفر در سراسر دنیا فراهم کند. گفتار امروز ،نگاهی دارد به داستان کوچ سرف ها!

7 فروردین 1399

دولت مکلف به افزایش سهم دانشگاه فنی وحرفه ای در نظام آموزش عالی است

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به افزایش سهم دانشگاه فنی وحرفه ای در نظام آموزش عالی برای افزایش سهم آموزش های مهارتی کشور است.

3 فروردین 1399

مروری بر ظهور و سقوط مهم ترین رقبای اندروید در یک دهه اخیر

سال 2020 آغازگر دهه ای جدید و نقطه پایانی بر دهه گذشته است. با مرور بر گذشته می توانیم دید بازتری در قبال آینده داشته باشیم و در این مطلب به تعدادی از مهم ترین رقبای اندروید و iOS که طی این سال ها به وجود آمده اند ولی در نهایت شکست خورده اند، نگاهی می اندازیم.

1 فروردین 1399

اینک زمان همبستگی است نه انگ

تدروس در پستی توئیتری همه کشورها را دعوت به هبستگی در راستای کنترل ویروس کرونا کرد.

29 اسفند 1398

رومینگ تلفن همراه در ترکیه

اپراتورهای تلفن همراه علاوه بر خدمات داخلی برای مشترکانی که به سفر خارجی می­ فرایند نیز خدماتی ارائه می­ دهند. برای این منظور استفاده از این خدمات به نام رومینگ تلفن همراه شناخته می­ شود. یکی از کشورهایی که اپراتورهای ایرانی برای ارائه خدمات رومینگ...

20 اسفند 1398

برترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر امکانات و سرگرمی

در حالیکه بسیاری از مسافران لوازم الکترونیکی خود از جمله آی پد، کیندل و گوشی های هوشمند را برای گذران وقت در پرواز به همراه می برند، عده ای دیگر نیز متکی به امکانات ارائه شده توسط خط هوائی مورد نظرشان هستند. از این رو در این راستا، شرکت های هواپیمایی درصدد...

20 اسفند 1398

ناکامی دموکرات ها در نخستین دادگاه استیضاح ترامپ

نمایندگان دموکرات در نخستین جلسه دادگاه استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور در وادار کردن دولت به ارائه اسنادی در ارتباط با اوکراین ناکام ماندند.

19 اسفند 1398

بدنه کشتی های تجاری با گرافن پوشیده خواهد شد

یک شرکت خارجی که در حوزه فراوری مواد تقویت شده با گرافن فعالیت دارد، آزمایش روی نوعی پوشش حاوی گرافن را روی کشتی های تجاری شروع نموده است.

16 اسفند 1398

فروش بیش از 90 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در یکسال گذشته

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شرکت های دانش بنیان توانستند در سال گذشته بیش از 90 هزار میلیارد تومان فروش را تجربه نمایند.

15 اسفند 1398

کشور های خارج از منطقه خاورمیانه به این منطقه تعلق ندارند

مدیر موسسه فرهنگ عربی و اسلامی دانشگاه پکن با بیان اینکه یکجانبه گرایی در ذهن مقامات آمریکایی نهادینه شده، گفت: کشور های خارج از منطقه خاورمیانه به این منطقه تعلق ندارند.

8 اسفند 1398

جاده ای که راستا پناهندگی شاهزادگان ساسانی به چین بود

عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری جهت پناهنده شدن شاهزادگان ساسانی به چین را تشریح کرد.

5 اسفند 1398

اصناف تبریز آموزش های کوتاه مدت گردشگری را فرا می گیرند

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز گفت: برای کلیه اصناف درگیر با موضوعات گردشگری و تبریز 2018 آموزش های کوتاه مدت ارائه می گردد.

5 اسفند 1398

عرضه جدیدترین پرچم دار نوکیا احتمالا چندین ماه به تعویق افتاده است

شرکت HMD که گوشی های با برند نوکیا را روانه بازار می نماید، اگرچه در زمینه گوشی های میان رده و پایین رده حرف زیادی برای گفتن دارد، ولی هنوز نتوانسته پرچم دار پر سروصدایی را معرفی کند. در رابطه با جدیدترین پرچمدار این شرکت که ظاهرا نوکیا 9.1 نام دارد، در بعضی...

5 اسفند 1398

با جدیدترین سیستم هوشمند مانیتورینگ کربوهیدرات آشنا شوید

بسیاری از افراد که اهل ورزش و تحرکند مایلند از یک سیستم هوشمند برای نظارت بر سوخت و ساز کربوهیدراتهای بدن خود استفاده کنند.

4 اسفند 1398

بیش از 39 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در قزوین اجرا شد

مدیر عامل شرکت مخابرات استان قزوین گفت: سه هزار و 200 کیلومتر شبکه فیبر نوری در قزوین اجرا شده که حدود 80 درصد آن به صورت زیرزمینی کار شده است.

2 اسفند 1398

تفاوت مودم روترهای ADSl، VDSL تی پی لینک آرچر VR600 و VR900

خواننده ای سوال کردند کدام یک از مودم های وی دی اس ال تی پی لینک آرچر VR600 و VR900 برای خرید مناسب تر هستند؟

27 بهمن 1398

راهنمای سفر به ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی و با ایران همسایه است. برای آشنایی بیشتر با این کشور دیدنی با راهنمای سفر به ارمنستان، همراه خبرنگاران باشید.

25 بهمن 1398

راهنمای استفاده از تکنولوژی در سفر

یکی از مشغله های فکری قبل از سفر این است که کدامیک از وسایل الکترونیکی را به همراه ببرید و چگونه می توان از تمام مزایای تکنولوژی در طول سفر استفاده کرد. از روزهایی که واکمن ها و هندی کم ها تنها ابزار الکترونیکی همراه بودند زمان زیادی می گذرد. به احتمال...

25 بهمن 1398

راهنمای سفر به شهر رشت

شهر رشت یکی از محبوب ترین شهر های شمالی کشور است، و از آن جا که سالانه مسافران زیادی به آن جا سفر می نمایند قطعا می توانید به راحتی خانه، ویلا و سوئیت اجاره کنید.

23 بهمن 1398

حدود 45 واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه اصفهان مستقر است

کارشناس مسئول مرکز رشد دانشگاه اصفهان گفت: بین 39 تا 45 واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه مستقر است که در راستا تولیدات دانش بنیان حرکت می کنند.

19 بهمن 1398
تعداد: (119)