جزیره لرد هاوو در استرالیا؛طبیعتی شگفت انگیز و دست نخورده، تصاویر

به گزارش ناق، جزیره لرد هاوو بخشی از استان نیو ساوت ولز و جنوبی ترین جزیره مرجانی کره زمین است. آب های این منطقه مربوط به دریای تاسمانی هستند که بین استرالیا و نیوزلند واقع است. کوه لیدی برد 777 متر و کوه گاور 875 متر بر انتهای جنوبی جزیره مسلط اند.

جزیره لرد هاوو در استرالیا؛طبیعتی شگفت انگیز و دست نخورده، تصاویر

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

جزیره لرد هاوو با شکل نامنظم هلال مانند که از به جای مانده گدازه های آتشفشانی به وجود آمده است در دریای تاسمان و بین استرالیا و نیوزلند قرار گرفته است.

همیشه جزیره ها به علت موقعیت جغرافیایی که دارند تماشایی و مجذوب کننده بوده اند. قسمتی از خشکی با درختان سبز در احاطه دریا مطمئنن تصویری زیبا را به نمایش می گذارد. اما برخی از جزیره ها هستد که از هم نام خود پیشی گرفته اند و منظره ها دیدنی تر و متفاوتی را در معرض نمایش گذاشته اند که جزیره لرد هاوو استرالیا از همین نمونه می باشد.

ویژگیهای قابل توجه این مجموعه جزایر به گونه ای است که در ایام مختلف سال گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. جزیره لرد هاوو با قلههای کوه پیکرتراشی شده که به طور چشمگیری از آبهایی به رنگ جواهر سربرآورده اند، مکان تضادهای خارق العاده است.

این بهشت رویایی همیشه، مکانی برای دوستداران ابی دریا و سبزی جنگل می باشد و تبدیل به مکانی حیرت انگیز در استرالیا شده است. بعلاوه تماشای حیات وحش جزیره در خشکی و آب از فعالیت های اصلی گردشگر هاست.

این جزیره حدود 11 کیلومتر طول و بین 2.8 کیلومتر و 0.6 کیلومتر عرض دارد گسترده ای با مساحت 16.56 را پوشش می دهد و بلندترین نقطه این جزیزه کوه گوور با ارتفاع 875 متر است.

مجموعه جزیره های لرد هاوو شامل 28 جزیره است که در سال 1987 به اسم مکانی طبیعی و دارای جاذبه های متنوع و بعلاوه دارای جنگل های دست نخورده در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

طبیعت و حیات وحش این ناحیه به علت جداافتادگی جزیره از باقی آبها و زمین های استرالیا کاملا بکر و خاص خود می باشد. لرد هاوی بخاطر زیبایی و تنوع منحصر به فرد، ساختار زمین شناسی فوق العاده و مجموعه پرندگان نادر و زندگی گیاهی و دریازی آن در سال 1982در میراث جهانی ثبت شده است.

آبهای تمیز بلوری سرشار از زندگی دریازی و مرجانی نادر آن باسم بخشی از پارک دریازی جزیره لرد هاوو حفاظت می گردد. لرد هاوو هرگز قسمتی از یک قاره نبوده و تقریبا نیمی از گیاهان محلی جزیره گیاهان بومی هستند.

یکی از مشهورترین آنها نخل کنتیا است که صادرات آن بعد از جهانگردی دومین صنعت عظیم جزیره است. جزیره پروردگاه مهمی برای پرندگان دریایی و زمینی است، حدود 400 گونه ماهی و 80 گونه مرجان در آبهای اطراف جزیره یافت شده اند.

جزیره لرد هاو واقع در 600 کیلومتری ساحل بندر مک کواری استان نیوساث ولز است که با دو ساعت پرواز از مرکز سیدنی به اینجا می رسید. تا زمان ساخت فرودگاه جزیره لرد هاوو در سال 1974 تنها راه دسترسی به جزیره راه دریایی یا به وسیله هواپیمای آب نشین از خلیج رز در سیدنی و فرود در تالاب بود.

در حال حاضر جزیره پروازهای روزانه ارائه می دهد اما همیشه فقط 400 بازدیدکننده در جزیره وجود دارد که با ساکنین آن جمعیت حدود 350 نفر است. به این ترتیب لرد هاوو جزیره ای خلوت با زیبایی دست نخورده است. بین ماه های فوریه تا جون و سپتامبر تا دسامبر پروازهایی مستقیم از بندر مک کواری به این جزیره وجود دارد. سفر به این جزیره تعطیلات بسیار آرام بخشی را برای شما رقم می زند.

شما می توانید علاوه بر قدم زدن روی شن های طلایی و تنفس اکسیژن خالص، با دوچرخه هم دورتادور این جزیره چشم نواز بچرخید و لحظات خوشی را سپری کنید و یا از صخره های کنار جزیره عبور کنید و هیجان قرار گرفتن در ارتفاعی که زیر پایتان تا چشم کار می نماید ابی دریا است وتفریحی مهیج را تجربه کنید.

آب زلال و شفافش بهشتی است برای دوستداران ورزش های آبی مانند شنا، موج سواری، کایاک سواری و غواصی. بخش هایی از جزیره به علت موقعیت قرار گیری ساحل و باد منطقه، برای موج سواری و هم موج سواری با کایت کاملا مناسب اند و تقریبا در تمام قسمت های جزیره می توانید ماهیگیری کنید. سواری با کایاک، قایق، انواع کروز دریایی، کوهنوردی، پیاده روی، ملاقات از جنگل ها و حیوانات از دیگر تفریحات جزیره می باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1712

به "جزیره لرد هاوو در استرالیا؛طبیعتی شگفت انگیز و دست نخورده، تصاویر" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزیره لرد هاوو در استرالیا؛طبیعتی شگفت انگیز و دست نخورده، تصاویر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره لرد هاوو در استرالیا؛طبیعتی شگفت انگیز و دست نخورده، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید