همکاری ولوو و ویمو برای توسعه فناوری خودران

به گزارش ناق، شرکت خودروسازی ولوو و شرکت فناوری ویمو متعلق به گوگل در پی تعبیه فناوری خودران ویمو در خودروهای الکتریکی کاملاً جدید هستند.

همکاری ولوو و ویمو برای توسعه فناوری خودران

گروه خودروسازی ولوو(Volvo) و شرکت توسعه فناوری خودران ویمو(Waymo) به توافقی دست یافته اند که شرکت ویمو را به شریک انحصاری این خودروساز لوکس سوئدی برای توسعه فناوری خودران در سطح 4 تبدیل می کند.

شرکت فناوری ویمو متعلق به گوگل است و در حال حاضر با خودروسازان بزرگی مانند رنو، نیسان، میتسوبیشی، جگوار و فیات همکاری دارد.

این توافقنامه شامل شرکت های تبعه ولوو یعنی پل استار(Polestar) و Lynk & Co متعلق به شرکت خودروسازی جیلی(Geely) است که از این توافق با ویمو بهره می برند.

آنها به دنبال کار بر روی پلتفرم های مختلف با تحقیق و توسعه بیشتر فناوری خودران هستند.

در مرحله اول، هر دو برند روی ادغام فناوری خودران ویمو موسوم به Waymo Driver با وسایل نقلیه برقی تلاش خواهند کرد. ویمو نقش خود را در تهیه فناوری هوش مصنوعی برای رانندگی خودران ایفا خواهد کرد و ولوو نیز با استفاده از تخصص خود، وسایل نقلیه جدید را طراحی و تولید خواهد کرد.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این همکاری در دسترس نیست، اما مشاهده این خودروهای جدید با فناوری خودران ویمو جالب خواهد بود.

خودروسازان جهانی برای بهبود آینده این صنعت از همکاری با شرکت های مختلف، چه استارتاپ ها و چه حتی شرکت های رقیب بهره می برند، زیرا همگی در صدد هستند تا در فناوری های جدید، اولین و سرآمد باشند.

ولوو نه تنها با ویمو همکاری خواهد داشت، بلکه توافق دیگری نیز در زمینه تأمین وسایل نقلیه خودران با شرکت اوبر(Uber) دارد. اعتقاد بر این است که خودروهای خودران توانایی پیشرفت بیشتر ایمنی جاده ها را به سطوح بیشتر و ایجاد تحول در زندگی، کار و مسافرت مردم دارند و انتظار می رود ولوو و شرکت های تبعه آن دستاوردهای بزرگی را در این زمینه کسب کنند.

در حالی که جزئیات این همکاری اندک است، انتظار داریم که از این دو شرکت در آینده نزدیک بیشتر بشنویم، زیرا گفته می شود این همکاری یک نقطه عطف مهم در صنعت خودروهای خودران و رقابتی خواهد بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1064

به "همکاری ولوو و ویمو برای توسعه فناوری خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ولوو و ویمو برای توسعه فناوری خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید