با این دانه های جادویی جوان بمانید

به گزارش ناق، محققان در یک روش جدید پیروز به عصاره گیری از دانه چیا شدند که برای تولید غذاهای مغذی، کپسول های دارویی و محصولات ضدپیری گزینه جدیدی خواهد بود.

با این دانه های جادویی جوان بمانید

تیم تحقیق دانشگاه پردو آمریکا پیروز به ایجاد روشی برای تفکیک موسیلاژ (عصاره) از دانه چیا شدند.

موسیلاژ ماده ای غلیظ و چسبناک است که دانه های چیا را احاطه کرده و می تواند فرآوری دانه ها را برای استفاده های غذایی یا دارویی، بسیار سخت یا تقریباً غیرممکن کند.

اوریل اوربیزو عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما از روش استخراج خود هیجان زده ایم زیرا این امر امکانات جدیدی را برای استفاده از دانه های چیا ایجاد می کند. فرآیند ما با استفاده از دما، فراصوت و فیلتراسیون به کمک خلاء برای ارائه کارایی بهتر موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت های فرآوری کننده دانه چیا برای کاربردهای تغذیه ای، دارویی، ضد پیری یا سایر موارد می شود.

وی در ادامه می افزاید: از دانه چیا قرن ها به عنوان منبع پروتئین استفاده می شده است، اما روش های متداول جداسازی از قبیل فرایند خشک کردن در یخ می تواند پرهزینه و زمان بر باشد، به اجزای مفید دانه ها آسیب برساند و تأثیر کلی آن را کاهش دهد.

محققان معتقدند این روش، گزینه خوبی برای تولید محصولاتی است که از پپتیدهای حاصل از دانه های چیا برای مهار آنزیم هایی که در پیری پوست نقش دارند، استفاده می کند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1438

به "با این دانه های جادویی جوان بمانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این دانه های جادویی جوان بمانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید