بیوگرافی افسانه پاکرو و خواهرش سعیده پاکرو

به گزارش ناق، افسانه پاکرو، متولد 4 اردیبهشت 1362 اهواز، هنرپیشه سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. وی اصالتی ترک داشته و دارای یک خواهر بزرگتر از خودش (یک سال) به نام سعیده می باشد. افسانه پاکرو مجرد است.

بیوگرافی افسانه پاکرو و خواهرش سعیده پاکرو

بیوگرافی افسانه پاکرو

خبرنگاران | سرویس چهره ها - افسانه پاکرو متولد 4 اردیبهشت 1362 و اصالتش ترک است. اما خودش در اهواز به دنیا آمده و خود را یک آبادانی می داند. خیلی ها به او می گویند: این خونگرمی که داری برگرفته از خطه ای است که به دنیا آمده ای. افسانه پاکرو، بازیگر جوانی است که این روزها گزیده کاری را انتخاب کرده و به دنبال ایده آل های خود است.

او پس از دریافت فوق دیپلم و گذراندن یک دوره کلاس های استاد سمندریان برای بازی در فیلم محکومین بهشت در سال 83 انتخاب شد و بعد از آن برای بازی در سریال رسم عاشقی دعوت شد و شهرت خود را در این سریال به دست آورد.

از جمله فعالیت های هنری اش عبارتند از: محکومین بهشت، پیدا و پنهان، رسم عاشقی، رویای خیس، محاکمه، زندگی شیرین، شیر و عسل و… افسانه در همه زمینه ها حتی بازیگری یک همراه دوست داشتنی دارد. سعیده خواهر بزرگتر او که فاصله سنی آن ها یک سال است.

دو خواهر که از نظر خودشان، دوقلو هستند. علاقمندی هایشان، فعالیتشان و حتی لباس هایشان هم شبیه هم است. جالب است که دعای تحویل سال این دو خواهر هم یک چیز بود: سلامتی و تندرستی. با این دو خواهر دوست داشتنی گپی خودمانی زدیم.

گفتگویی جذاب با افسانه و سعیده پاکرو

همیشه با هم بودیم

افسانه: به دلیل فاصله سنی کمی که داشتیم (یک سال) از بچگی مانند دوقلوها بودیم. لباس هایمان شبیه هم بود. حتی خاطرم است زمانی که سعیده به مهدکودک رفته بود اینقدر اصرار کردم تا من را هم زودتر از موعد به مهدکودک فرستادند. در اصل من دو سال مهدکودک رفتم. یک سال با سعیده، یک سال هم تنهایی. مدرسه هم که با هم بودیم و دقیقاً تا اول دبیرستان. از آن جا به بعد راهمان تغییر کرد. من به هنرستان رفتم و گرافیک خواندم.

سعیده: من هم تقریباً همین راه افسانه را رفتم. به هنرستان رفتم و کامپیوتر خواندم ولی در ادامه مانند افسانه هنر دغدغه ام شد و به سمت کارگردانی رفتم. حدود 8 سال است که عکاسی و فیلمسازی را در کنار هم تجربه می کنم. حتی به افسانه کار بازیگری هم می کنیم. البته در کارهای خودم. پنج فیلم کوتاه ساخته ام که افسانه در آن بازی کرده ولی دغدغه اصلی من ساختن یک فیلم بلند است. حتی رشته های ورزشی ما هم یکی بود؛ شنا، تکواندو، ژیمناستیک و… .

چرا سعیده به سراغ بازیگری نیامد؟

افسانه: راستش سعیده را هر کسی می بیند فکر می کند بازیگر است. اتفاقاً چندین بار پیشنهاد بازیگری هم داشته اما قبول نکرده است. احساس می کنم به دلیل سختی کاری که من داشته ام او هم زده شد. در صورتی که شاید این فرصت را هر کس داشت به راحتی از دست نمی داد. من هم خیلی اصرار کردم.

برادرم هم یکبار در یکی از سریال های تاریخی بازی کرد. آن زمان سن کمی داشت. وقتی کارگردان نوع دیالوگ گفتن را برایش توضیح داده بود، چون دیالوگ ها به سبک قدیمی بود، گفت نمی توانم این دیالوگ ها را بگویم. کار را رها کرده و آمده بود.(می خندد) فکر می کنم خانواده ام خیلی به این کار علاقه ندارند. شاید چون محدودیت ها و سختی های من را دیده بودند، نخواستند وارد این حرفه شوند.

سعیده : افسانه درست می گوید، پیشنهاد زیاد داشتم. من دوست داشتم اما آن زمان اصلاً فرصت این کار را نداشتم. آن زمان زیاد دوست نداشتم ولی الان دوست دارم این کار را به شکل حرفه ای ادامه بدهم. ولی خب الان دیگر پیشنهاد ندارم. البته کار فیلمسازی را بیشتر از بازیگری دوست دارم.

کفش های نو سفید در راه مدرسه

افسانه: لباس خریدن من و سعیده برای عید، هم خودش داستانی داشت. همیشه هم لباس هایمان یک شکل بود. حتی خودمان به خیاط طرح می دادیم. لباس عروسکی و… دوست داشتیم. خاطرم است اولین روزی که بعد از تعطیلات مدرسه می رفتیم کفش های نو سفیدمان از چند متری تابلو بود.

سعیده: همانطور که افسانه گفت، لباس هایمان را خودمان انتخاب می کردیم. قدیم خیلی مهم بود که لباس نو بپوشیم. البته ما تولدهایمان هم همینطور بود. جشن مفصلی می گرفتیم. مثلا 10 سالمان که بود تولد می گرفتیم در حد عروسی.

با مادرم نمایشگاه نقاشی می گذارم

افسانه: راستش را بخواهید من خیلی دوست داشتم نمایشگاه نقاشی برگزار کنم. من دانشگاه نقاشی خواندم. خیلی دوست داشتم آثارم را در معرض دید عموم بگذارم . اصلاً قبل از بازیگری، بیشترین علاقه ام نقاشی بود. ولی همیشه مسئله ای پیش آمده که نتوانستم این کار را به پایان برسانم. از طرفی مادر من نقاش هستند.

نقاش فوق العاده ای هم هستند. ایشان با این که تحصیلات آکادمیک در زمینه نقاشی ندارند واقعاً عالی کار می کنند و من که رشته تحصیلی ام نقاشی بوده از دیدن آثار ایشان متعجب می شوم. به نظرم استعداد مادرم در نقاشی بیشتر ذاتی است. ایشان حتی کلاس هم نرفته است. انشاءا… تصمیم داریم به اتفاق مادرم نمایشگاه برای آثارمان ترتیب دهیم.

سعیده: برعکس افسانه و مادرم من اصلاً در زمینه نقاشی استعداد ندارم. حتی نمی توانم یک خط ساده بکشم. برای دخترها خلبانی نبود، رفتیم دوره مهمانداری گذراندیم.

افسانه: من و سعیده علاقه زیادی به خلبانی داشتیم ولی آن زمان برای خانم ها خلبانی نبود؛ بنابراین مجبور شدیم مهمانداری را انتخاب کنیم. حتی آن زمان که می خواستم این دوره را بگذرانم سنم خیلی کم بود و اجازه نمی دادند ولی آنقدر اصرار کردم که قبول کردند. ولی جالب است درست شبی که می خواستیم پرواز کنیم و لباس هایمان را دادند من انصراف دادم.

ترسیدم هواپیما سقوط کند. فکر می کنم خانواده ام خرسند شدند، ولی خب کسانی که با ما همدوره بودند الان یا مهماندار هستند یا خلبان. کلاً دوست های خلبان زیاد دارم. سعیده: هیچ وقت از این که مهمانداری را ادامه ندادم پشیمان نیستم. چون علاقه اصلی ما خلبانی بود و به خاطر علاقه نداشتن این کار را کنار گذاشتیم. افسانه هم شب پرواز همه چیز را کنار گذاشت.

دو برادر برای ازدواج

افسانه: هر وقت حرف ازدواج پیش می آید، تصمیم می گیریم با دو برادر ازدواج کنیم که مجبور نشویم از هم جدا شویم. (می خندد) ولی تا الان خیلی به شکل جدی به ازدواج فکر نکرده ایم. جدا شدن از همدیگر هم برایمان سخت بود. ولی کم کم باید به این قضیه جدی تر فکر کنیم. سعیده: موافقم.

سریال های خوب ایام نوروز

افسانه: آقای فرهنگ برای سریال جشن تولد از من دعوت کردند. خیلی هم دوست داشتم با ایشان کار کنم. ولی از آن جایی که کار در کاشان بود و فشرده انجام می شد و اجازه رفت و آمد نداشتم، قبول نکردم. البته با تهیه کننده هم به توافق نرسیدیم. در مورد کارهای دیگر هم خیلی از کم و کیف آن ها خبر ندارم. ولی می دانم که شبکه یک قرار است پایتخت 2 را پخش کند. آقای مقدم برای پایتخت 1 از من دعوت کردند ولی قسمت نشد. مطمئنم این کار هم خوب می شود. اصلا آقای مقدم هر کاری بسازند مورد استقبال قرار می گیرد.

شبکه 3 هم قرار است سریال شماره 11 را با کارگردانی سروش صحت و نویسندگی برادران قاسم خانی پخش کند. بی شک می تواند کار خوب و پرمخاطبی شود. مانند سریال ساختمان پزشکان که سال پیش پخش شد. بچه مثبت زمانی که می خواستم وارد این حرفه شوم پدرم تا اندازه ای مخالف بود. مانند همه پدرها دل نگران بود.

متاسفانه همیشه به دنبال نام بازیگری حاشیه هایی هم بوده است. فکر می کنم پدرم هم از این قضیه نگران بودند، به خصوص اینکه من دختر بودم و حساسیت بیشتر بود. نمی توان درباره این مسئله کلی صحبت کرد. فقط می توانم درباره خودم بگویم که چون در هر صنفی همه نوع آدمی دیده می شود. پس نمی توان گفت که همه اهالی سینما بد هستند.

هیچکس هم مسئول رفتاری دیگری نیست. من مسئول رفتار خودم هستم. همیشه سعی کرده ام در همه مراحل زندگی، حتی پیش از اینکه به این عرصه قدم بگذارم، رفتار مناسبی داشته باشم. حتی زمانی که وارد بازیگری شدم خودم را محدودتر کردم. خیلی هم خسته شدم. چون بارها شنیدم که این بچه مثبته و… ولی روی همه این حرف ها چشم بستم. چون می خواهم درست زندگی کنم.

مامانمون ما رو نشناخت

افسانه: چند سال پیش به اتفاق سعیده و دوستان مان رفتیم کیش. هوا گرم بود و ما هم دائم کنار دریا بودیم. وقتی برگشتیم آنقدر سیاه شده بودیم که مامانمان هم ما را نشناخت. فکر می کنم 12 سال پیش بود. ولی هیچ وقت چهره مادرم یادم نمی رود. می گفت مثل سیاه پوست ها شده اید.

سعیده: یک بار برای مسابقه شنا به شهر دیگری رفتیم. یک ساک بستیم از خودمان بزرگتر. مسابقه دادیم و منتظر بودیم که پدر و مادرمان بیایند دنبال مان. من و افسانه کلی گریه کردیم. آن سفر برای من تلخ و در عین حال پرخاطره بود. خیلی دلمان تنگ شده بود.

سعیده بازیگردان من است

سعیده: ما همیشه در درباره نقش هایی که به افسانه پیشنهاد می شود صحبت می کنیم و نقش هایی را که قبول می کند در خانه تمرین می کنیم.

افسانه: عوامل کار همه سعیده را می شناسند. به نوعی بازیگردان کارهای من است.

هر دو هدیه تهرانی را دوست داریم

سعیده: همه بازیگران خوب هستند، ولی در بین بازیگران خانم هدیه تهرانی را خیلی دوست دارم. از شخصیت ایشان خوشم می آید. خیلی دوست دارم افسانه با ایشان کار کند.

افسانه: من هم ایشان را دوست دارم.

سعیده: از بین بازیگران آقا، رضا کیانیان را دوست دارم. افسانه هم ایشان را دوست دارد. بازیگران مورد علاقه مان هم یکی هستند.

سفره هفت سین خوب بود اما خانه تکانی، هرگز!

افسانه: همیشه به سفره هفت سین اهمیت می دادم. از بچگی هفت سین را دوست داشتم و به خصوص رنگ کردن تخم مرغ را. فکر می کنم علاقه همه ما به دلیل اهمیت و علاقه مادرم بود. اگر نبود انگار یک چیزی کم داشتیم. ولی خانه تکانی نه. اصلاً مشارکت نمی کردم. فقط لباس خریدن را دوست داشتم و البته سفره هفت سین. البته الان دیگر لباس خریدن هم برایم به اندازه آن سال ها جذاب نیست. ولی نظرم درباره خانه تکانی تغییر نمی کند .

فیلم شناسی افسانه پاکرو

افسانه پاکرو در سینما

1394 دلتا ایکس

1394 دو عروس

1393 یادگاری

1390 شبکه

1389 چشم

1388 شیر و عسل

1387 زندگی شیرین

1385 محاکمه

1384 رؤیای خیس

1384 محکومین بهشت

کارهای تلویزیونی

  • زیباتر از رویا - 1392
  • تکیه بر باد - 1391
  • خط آفتاب - 1391
  • من کجا خوابم برد - 1391
  • آقای عبدی نسب و بانو - 1392
  • در جهت زاینده رود - 1389
  • رسم عاشقی - 1384
  • پیدا و پنهان - 1384
  • فکر بد نکن - 1390

مصاحبه ای کوتاه با افسانه پاکرو

چطور شد که بازیگر شدید ؟

من در 14 سالگی قرار بود وارد این عرصه شوم اما قست نشد ،در واقع به خاطر درس و مشق ،خودم و خانواده ام خیلی با این کار موافق نبودیم ،بعد از دریافت فوق دیپلم و گذراندن یک دوره کلاسهای استاد سمندریان برای فیلم محکومین بهشت و بعد از آن سریال رسم عاشقی انتخاب شدم که فکر می کنم این هم خواست خدا بود وگرنه خودم اصلا فکرش را نمی کردم که بتوانم به این زودی به نتیجه برسم از این به بعد هم خودم را دست خدا سپردم البته تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم در این راه صاحب سبک و با تجربه ای پیروز باشم اما می دانم که اگر او نخواهد اصرار من بی مورد و بی نتیجه است.

عاشق بازیگری هستید ؟

بله ،با تمام وجود این کار را دوست دارم اما اگر روزی دیگر بازی نکنم خیلی ناراحت نمی شوم چون می دانم به صلاحم بوده و خواست خداوند بوده.

شهرت چقدر برایتان لذت بخش بوده ؟

از شهرت بیزارم. این را بدون اغراق می گویم. من واقعا به خاطر حس شهرت طلبی به سراغ این حرفه نیامدم.

پس در این عرصه به دنبال چه چیزی هستید؟

فقط این که بتوانم در نقش یک آدم بیگانه با خودم زندگی و حس و حال آن ها را جلوی دوربین تجربه کنم برایم لذت بخش است و بس.

به شانس و اقبال خیلی معتقدید؟

نه آنقدر که تمام نشریات از زبان من بنویسند: تمام زندگی من شانس است،که متاسفانه عده ای از نشریات نمی دانم به چه دلیل این کار را کردند. من نه به شانس و اقبال بلکه به مشیت الهی اعتقاد ویژه ای دارم.

اگر روزی بخواهید ازدواج کنید و همسرتان از شما بخواهد این شغل را کنار بگذارید چه می کنید؟

اصلا به مقوله ازدواج فکر نمی کنم.

به خانه داری علاقه مند هستید؟

من تمام غذاها را می توانم بپزم اما معمولا مادرم در خانه از من و خواهرم خیلی یاری نمی خواهد.

خانواده ات با شغلی که انتخاب کرده ای مخالف نبوده اند؟

نه ،در واقع مشوق اصلی من خانواده ام هستند. البته پدرم اوایل خیلی این شغل را دوست نداشت و دلش می خواست من حرفه دیگری را انتخاب کنم؛ اما حالا خیلی هم علاقه مند شده و با شوق کارم را دنبال می کند.

با خواندن و نوشتن هم میانه ای داری؟

البته خاطراتم را هر روز می نویسم اما خیلی فرصت اینکه بیشتر به آن ها بپردازم را ندارم ،مدتی هم به رمان خیلی علاقه مند شده بودم و بیشتر آثار دانیال استیل را خوانده ام.

به سفر چقدر علاقه مندید؟

بر عکس خانواده ام خیلی به سفر علاقه ندارم؛ اگر قرار باشد به مسافرت بروم؛ شمال کشور را انتخاب می کنم.

در زندگی بیش از همه برای چه چیزی ارزش و احترام قایل هستید؟

برای خانواده ام و خواسته های آن ها.

بیشتر فرد آینده نگری هستید یا به امروز خیلی فکر می کنید؟

اتفاقا به آینده خیلی فکر می کنم و تا حدی هم رویایی هستم.

برای جوانان هم سن وسال خودت که دوست دارند وارد این عرصه شوند چه پیامی داری؟

اینکه اگر این شغل را واقعا به خاطر خودش دوست دارند، از راه درستش وارد بشوند و مطمئن باشند که به یاری خداوند حتما پیروز می شوند.

منبع: setare.com
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1399

به "بیوگرافی افسانه پاکرو و خواهرش سعیده پاکرو" امتیاز دهید

11 کاربر به "بیوگرافی افسانه پاکرو و خواهرش سعیده پاکرو" امتیاز داده اند | 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیوگرافی افسانه پاکرو و خواهرش سعیده پاکرو"

1 دیدگاه

فرزاد 27 اردیبهشت 1400

دختر راستگو تو دل برو و معصوم

پاسخ به فرزاد
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید