کوشش دادستان های آمریکا برای ممنوع کردن تفنگ های چاپ سه بعدی

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، 21 دادستان کل در آمریکا با یکدیگر متحد شده اند تا دولت ترامپ را به علت ممنوع نکردن استفاده از تفنگ های چاپ سه بعدی مورد پیگرد قضائی قرار دهند.

کوشش دادستان های آمریکا برای ممنوع کردن تفنگ های چاپ سه بعدی

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ دیجیتال کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

دادخواست یادشده که پنج شنبه گذشته تقدیم دادگاه شده، قوانین دولت فدرال آمریکا در زمینه قانونی بودن فراوری تفنگ با استفاده از چاپگرهای سه بعدی زیر سوال می برد و خواهان توقف این فرایند و غیرقانونی اعلام شدن انتشار دستورالعمل فراوری تفنگ های یادشده در اینترنت می شود.

یکی از مسائل جدی تفنگ های چاپ سه بعدی این است که فاقد شماره ثبت هستند و همین امر ردگیری مالک و نحوه استفاده از آنها را بسیار سخت می سازد. از همین رو مجرمان و جنایتکاران از جمله علاقمندان به استفاده از چنین اسلحه هایی هستند.

نبرد بر سر غیرقانونی اعلام کردن استفاده از تفنگ های چاپ سه بعدی در آمریکا از سال 2013 شروع شد. در این سال برای اولین بار شرکتی در تگزاس نقشه چاپ سه بعدی یک تفنگ را منتشر کرد که بارگذاری بیش از صدهزار کپی از آن موجب نگرانی مخالفان استفاده آزادانه از اسلحه در آمریکا شد.

به دنبال این رویداد وزارت خارجه آمریکا این اقدام را نقض قوانین قاچاق بین المللی اسلحه توصیف کرد و خواهان توقف آن شد. در مقابل شرکت سازنده به آزادی های مصرح در قانون اساسی آمریکا متوسل شده و از اقدام خود دفاع کرد. از آن موقع تا امروز و با شکایت های متعدد دو طرف به دادگاه، فراوری اسلحه چاپ سه بعدی به یک مناقشه مهم حقوقی در ایالات متحده مبدل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 667

به "کوشش دادستان های آمریکا برای ممنوع کردن تفنگ های چاپ سه بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دادستان های آمریکا برای ممنوع کردن تفنگ های چاپ سه بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید