توصیه جدی پزشکان به قلعه نویی: مربیگری را کنار بگذار

به گزارش ناق، قلعه نویی عصبانی از موقعیت خراب کردن شاگردانش به مسابقه با صنعت نفت پا گذاشت و در این ملاقات هم علاوه بر خراب کردن یک ضربه پنالتی دیگر، روی اخراج سروش رفیعی مجبور شدند یک نیمه را ده نفره و تحت فشار سنگین سپری نمایند و سرمربی سپاهان به قول خودش سخت ترین دقایق عمر فوتبالی اش را پشت سر گذاشت تا تیمش این 3 امتیاز را کسب کند.

توصیه جدی پزشکان به قلعه نویی: مربیگری را کنار بگذار

سرمربی سپاهان در 3 روز اخیر به دلیل فشار عصبی ناشی از اتفاقات فوتبالی در بیمارستان بستری بوده است.

به گزارش ایلنا، امیر قلعه نویی این روزها به دلیل حمله عصبی که به واسطه اتفاقاتی که در لیگ برتر و پیرامون تیم سپاهان افتاده دچارش شده در بیمارستان بستری است و با وجود اینکه خطر اصلی برای سلامتی او در همان ساعات اولیه حضورش در بیمارستان چمران اصفهان رد شد ولی اوضاع او به قدری خطرناک بود که پزشکان اجازه مرخصی به وی نداده و به مدت 3 روز بستری شد تا تحت نظر باشد.

امیر قلعه نویی را خیلی خوب می شناسیم و می دانیم شخصیتی به شدت کمالگرا دارد که به چیزی کمتر از پیروزی و رجحانن بودن قانع نیست و برای رسیدن به هدف از خودش هم عبور می نماید و همواره هم تیم هایش را بر اساس شخصیت و کاراکتر خودش جنگجو و رجحان طلب بار آورده و از همین رو شکست و نرسیدن به پیروزیت برایش همواره سنگین و غیر قابل پذیرش بوده است.

این موضوع تنها مختص به تیم های مدعی قلعه نویی نبوده و او حتی در زمان تصدی راهنمایی استقلال اهواز، مس کرمان و ذوب آهنی که برای کورس قهرمانی بسته نشده بودند هم به چیزی کمتر از پیروزی در هر بازی فکر نمی کرد و همین شد که مس کرمان بحران زده را تحویل گرفت و در جدول مستقل نیم فصل دوم لیگ هفتم که راهنمایی این تیم را بر عهده داشت در رتبه دوم جدول قرار می گرفت.

او در ذوب آهن هم با انواع و اقسام مسائل دست و پنجه نرم می کرد و تیمی با مختصات حضور در کورس قهرمانی در اختیار نداشت و از طرفی 3 بازیکن کلیدی و مهم او هم نیم فصل اصفهان را به مقصد تبریز ترک کردند تا خدمت سربازی را در تراکتور پشت سر بگذارند ولی قلعه نویی و تیمش اوج گرفتند و به کورس قهرمانی رسیده و تا هفته های سرانجامی لیگ موی دماغ برانکو و پرسپولیسش بودند و در نهایت در رتبه دوم جدول کارشان را تمام کردند.

آخرین قهرمانی قلعه نویی در فوتبال ایران مربوط به لیگ دوازدهم است و پاس از آن با تراکتور، ذوب آهن و سپاهان در کورس قهرمانی قرار داشت ولی هرگز پیروز نشد به آن دست پیدا کند و لیگ نوزدهم که سال دوم حضورش در سپاهان بود برایش حکم فصل سرانجام ناکامی ها را داشت و خیلی هم خوب آن را آغاز کرد و ادامه داد ولی اتفاقاتی در این میان آنها را از رقابت با پرسپولیس عقب انداخت و حالا او و تیمش که رتبه دوم جدول را در اختیار داشته و یکی از مدعیان قهرمانی جام حذفی هم هستند قافیه قهرمانی لیگ را واگذار کردند.

قلعه نویی و تیمش در پساکرونا فوتبال خوبی ارائه می دهند و استناد به کارشناسی های فنی و سایت های تخصصی بررسی، سپاهان بهترین تیم پسا کرونای لیگ از لحاظ مشخصات و فاکتورهای فنی است و بیشترین آمار ساخت موقعیت روی دروازه حریف را هم دارد ولی در استفاده از آنها ناکام و کم دقت است.

موقعیت فوق العاده ای که شهباززاده برابر سایپا از یک قدمی از دست داد، پنالتی از دست رفته محمد کریمی مقابل پارس جم و عدم ورود توپ علی قربانی به دروازه خالی تراکتور 5 امتیاز در 3 هفته از قلعه نویی گرفت و قهرمانی پرسپولیس را چند هفته جلو انداخت و البته سپاهان را در خطر از دست رفتن صندلی دومی و کسب سهمیه آسیا قرار داد.

قلعه نویی عصبانی از موقعیت خراب کردن شاگردانش به مسابقه با صنعت نفت پا گذاشت و در این ملاقات هم علاوه بر خراب کردن یک ضربه پنالتی دیگر، روی اخراج سروش رفیعی مجبور شدند یک نیمه را ده نفره و تحت فشار سنگین سپری نمایند و سرمربی سپاهان به قول خودش سخت ترین دقایق عمر فوتبالی اش را پشت سر گذاشت تا تیمش این 3 امتیاز را کسب کند.

در کنار تمام این مسائل، انتقادهای شدیدی از قلعه نویی صورت می گرفت که به قول خودش ناجوانمردانه بودند و در این میان تحرکاتی هم از سوی چند پیشکسوت سابق طلایی پوشان برای تصاحب نیمکت او دیده شده که در آتش اختلاف میان قلعه نویی و طرفداران سپاهان دمیدند و به قیمت برهم زدن تمرکز سرمربی تیم در ملاقاتهای حساس و سرنوشت ساز آینده سعی داشتند راستا را برای اعمال تغییرات مورد نظر خود باز نمایند و مجموعه این عوامل و فشارها دست به دست هم داد تا قلعه نویی در شب قهرمانی پرسپولیس دچار حمله عصبی شده و به گفته پزشکان یک خطر جدی از بیخ گوش او رد شده است.

اگر چه کادر پزشکی بیمارستان چمران اعلام کردند خطر برطرف شده ولی اجازه ترخیص به قلعه نویی نداده و او را همچنان در خطر می دیدند و ترجیح دادند برای اطمینان چند روزی تحت نظر باشد.

روز گذشته خبر رسید که قلعه نویی پس از ترخیص به توصیه پزشکان باید یک هفته استراحت به دور از فضای کاری داشته باشد و این به معنی عدم حضور او برای ملاقات حساس هفته بیست و هفتم مقابل استقلال است که اصلاً چیزی نیست که قلعه نویی بخواهد زیر بارش برود و تا این لحظه هم با وجود اصرارهای اطرافیان قبول ننموده مقابل استقلال غایب باشد و تیمش را تنها بگذارد.

این اما سرانجام ماجرا نیست. خبر رسیده که پزشکانِ قلعه نویی به خانواده او توصیه کردند که از کارهای پر استرس و فشار دوری نموده و به فکر بازنشستگی باشد چرا که با بالاتر رفتن سن، بدن تاب کمتری مقابل فشارهای شدید عصبی خواهد داشت و تکرار اتفاق چند روز گذشته می تواند تهدید جدی برای سلامت امیر باشد.

آنها از خانواده قلعه نویی خواستند تا او را قانع نمایند که به فکر کنار گذاشتن مربیگری باشد و یا بازنشسته شده و یا فعالیت کم استرس تری از سرمربیگری را در پیش بگیرد و یا اینکه اگر زیر بار چنین موضوعی نمی رود حداقل یک سال از این فضا دور باشد و خودش را از لحاظ روحی و جسمی ریکاوری کند.

با روحیاتی که از قلعه نویی سراغ داریم بعید است شغل مورد علاقه خودش را رها کند و باید دید در نهایت چه تصمیمی گرفته خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1098

به "توصیه جدی پزشکان به قلعه نویی: مربیگری را کنار بگذار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه جدی پزشکان به قلعه نویی: مربیگری را کنار بگذار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید