راز دویدن های تام کروز در فیلم های اکشن چیست؟

به گزارش ناق، اگر تام کروز در فیلمی حضور داشته باشد، احتمال اینکه راهی پیدا کند تا با حداکثر سرعتی که در توانش هست روی پرده بدود، بسیار زیاد است. چرا که اصولاً این کارها را می نماید و شاید بتوان گفت تنها بازیگر زنده هالیوود است که توانایی اش را دارد. توانایی سریع دویدن و انجام بدلکاری ها. با توجه به همه این ها و اینکه چهل سال است که یکی از بزرگ ترین ستارگان هالیوود و یکی از مشهورترین افراد روی کره زمین بوده، اصلاً کسی هست که بتواند مخالفتی داشته باشد؟ اگر کروز در جلسه ای با رؤسای استودیو، مدیران اجرایی و نویسندگان روی اضافه کردن یک سکانس دوی سرعت اصرار داشته باشد و آن را برای فیلم ضروری بداند، کسی نخواهد بود که روی حرفش حرفی بزند. بله، او تا این میزان قدرتمند است.

راز دویدن های تام کروز در فیلم های اکشن چیست؟

تام کروز می تواند بسیار سریع بدود و در تمام سال های بازیگری اش به کرات این را به دیدنگران سینما ثابت نموده است. به خصوص با مجموعه مأموریت غیرممکن (Mission: Impossible) که زمین بازی ایده آلی را برای برداشت های طولانی مدت و بدون کات از کروز فراهم می نماید که دقیقاً همین کار را به روشی بی نظیرِ قلب به تپش انداز خودش بکند. او فقط در مواقع بسیار خاص به کسی اجازه می دهد که در صحنه یکی از دوهای پرسرعت معروفش به او ملحق گردد. اما هیلی آتول زمانی که در مأموریت غیرممکن: روزشمار مرگ (Dead Reckoning) با هم هم بازی شدند، به معنای واقعی کلمه راهی پیدا کرد تا به عضویت باشگاه انحصاری کروز دربیاید.

این زوج در نهایت در فیلم ماجراجویی جاسوسی کریستوفر مک کواری در یک صحنه با دستبند به هم وصل هستند، بنابراین واقعاً چاره ای جز اینکه مسیر را با هم طی نمایند. حالا این طی مسیر چگونه خواهد بود؟ دویدن آرام یا پیاده روی تند؟ هیچ کدام. تا وقتی پای تام کروز در میان باشد، امکان ندارد به هم بازی اش اجازه دهد از روش منحصربه فرد او در دویدن سر در بیاورد.

وقتی جیمز دارسی از آتول پرسید که آیا کروز واقعاً به همان سرعتی که در فیلم ها ظاهر می گردد می دود، او پاسخ مثبت داد. آتول گفت: بله، اما چیزی که من در صحنه فیلمبرداری متوجه شدم این است که این سرعت او نیست که تحسین برانگیز است او فرم را مطالعه نموده، او نحوه دویدن را مطالعه نموده است. بنابراین وقتی دارد می دود، انگار با تمام سلول های بدنش می دود، انگار دارد به سمت چیزی می دوید که می خواهد آن را نجات دهد و در عین حال، انگار دارد از یک خرس فرار می نماید.

قیاس عجیب و غریبی است اما اتول آن را این گونه شرح می دهد: حتی یک لحظه پایش تنبل نمی گردد یا زانویش کج نمی گردد و این تصویری را به وجود می آورد که دیدن کردنش واقعاً زیبا است، چرا که از نظر آناتومیک درست است. این خیلی شگفت نگیز است چرا که شاید پیش خودتان فکر کنید افرادی هستند که شاید سریع تر از او باشند، اما او با چنین فوریتی می دود که کاملاً می توانی احساسش کنی. کروز هرگز خودش علناً درباره اینکه آیا واقعاً موقع دویدن تصور می نماید موجودی بزرگ و وحشی پشت سرش است، چیزی نگفته، اما اگر فکر کنیم که چنین تصوری دارد، آن وقت سبک متمایز دویدن او هم شگفتی علم خواهد بود و هم طبیعت.

منبع: faroutmagazine

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2268

به "راز دویدن های تام کروز در فیلم های اکشن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز دویدن های تام کروز در فیلم های اکشن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید