راه اندازی قابلیت مقایسه اپلیکیشن در فروشگاه گوگل

به گزارش ناق، گوگل در حال آزمایش قابلیت جدیدی در فروشگاه گوگل پلی استور است که کشف اپلیکیشنهای اندروید را برای کاربران بهبود می بخشد.

راه اندازی قابلیت مقایسه اپلیکیشن در فروشگاه گوگل

به گزارش خبرنگاران، فروشگاه گوگل پلی استور بیش از یک میلیون اپلیکیشن دارد و بخشهای متنوعی را تحت پوشش قرار داده است. گوگل از قابلیتهایی مانند نظرات کاربر و سیستمهای رتبه بندی برای یاری به یافتن اپلیکیشنهای مناسب استفاده می نماید اما به نظر می رسد این شرکت اخیرا ابزار دیگری را عرضه نموده است.

پایگاه خبری اندروید پلیس بخش مقایسه را در انتهای صفحه اپلیکیشن در پلی استور مشاهده نموده است که درست پایین بخش اپلیکیشنهای مشابه و بالای بخشی قرار گرفته است که مشاهده اپلیکیشنهای ساخت سازنده مربوط را پیشنهاد می نماید. قابلیت مقایسه به کاربران امکان می دهد با مقایسه قابلیتها و معیارهای خاص مانند رتبه بندی یا مجموع دانلودها، سریعا و به شکل راحتی به اختلافهای جزئی میان اپلیکیشنهای مشابه پی ببرند.

گوگل عرضه این قابلیت را تایید و تاکید نموده که تنها یک آزمایش کوچک است.

به نظر می رسد این قابلیت فعلا برای اپلیکیشنهای مدیا پلیر وجود دارد. پس از این که کاربران از بخش جزییات اپلیکیشن و نظرات گذشتند، گوگل پلی نمودار مقایسه ای را نشان می دهد که به کاربر امکان می دهد به عنوان مثال یک برنامه مدیا پلیر را با سایر اپلیکیشنهای مشابه از نظر راحتی استفاده، امکان اجرای آفلاین، قابلیتهای مختلف مدیا پلیر ماندن کیفیت بصری و کنترل با اشاره دست و پخش مجدد مقایسه کند.

بر اساس گزارش تک کرانچ، گوگل اجرای آزمایشی این قابلیت را تایید کرد اما خاطرنشان کرد فعلا برنامه ای برای توسعه آن ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1238

به "راه اندازی قابلیت مقایسه اپلیکیشن در فروشگاه گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی قابلیت مقایسه اپلیکیشن در فروشگاه گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید