فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می دهد

به گزارش ناق، علی آزادگان در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه پنجشنبه 9 آبان 1398 شاهد یکی از نزدیکترین مقارنه های سال های اخیر هستیم، گفت: ساعت 19:11 فردا، ماه به 0.6 درجه ای مشتری می رسد و مقارنه ای بین این دو رخ می دهد.

فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می دهد

وی اضافه کرد: در این مقارنه بسیار نزدیک، فاصله بین ماه و مشتری تقریبا برابر با قرص کامل ماه خواهد بود. این فرصت بسیار مناسبی برای علاقمندان عکاسی است که دوربین خود را به سوی آسمان نشانه روند.

کارشناس نجوم خاطر نشان کرد: در این روز، خورشید در افق شهر تهران ساعت 17:10 غروب خواهد کرد و فرصت مناسبی تا زمان مقارنه برای علاقمندان مشاهده این منظره ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ماه و مشتری تقریبا همزمان در ساعت 19:52 غروب خواهند کرد، گفت: علاوه بر این دو، اجرام دیگری از منظومه شمسی هم در آن منطقه مهمان آسمان هستند. در نزدیکی افق زهره و عطارد حضور دارند که حدود ساعت 18 غروب خواهند کرد بنابراین از زمان غروب خورشید تا غروب آنها فرصت کوتاهی در آسمان گرگ و میش پس از غروب برای رصدشان فرصت وجود دارد.

آزادگان اضافه کرد: همچنین از سوی دیگر کمی بالاتر از مشتری و ماه نیز زحل حضور دارد که می توان آن را با چشم غیر مسلح به راحتی تشخیص داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 531

به "فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید