هشدار شرایط زردرنگ برای منطقه ها دریایی

به گزارش ناق، سازمان هواشناسی در هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد با تاکید بر اعتبار هشدار هواشناسی دریای سطح نارنجی و هشدار دریایی سطح زرد آورده است: زمان آغاز این شرایط آدینه دهم آذرماه تا سرانجام ظهر شنبه یازدهم آذرماه است. در این شرایط افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا 22 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از 1/5 متر به ویژه در منطقه ها دور از ساحل استان های گلستان و مازندران را داریم .

هشدار شرایط زردرنگ برای منطقه ها دریایی

در روز آدینه و شنبه(10 و 11 اذرماه) در منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای گلستان، مازندران و گیلان، در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر، خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، شناورهای سبک و تفریحی و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحلی را داریم. در این شرایط منع شنا و غواصی و محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و فعالیت های شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بندر و فعالیتهای پشتیبانی صنایع فراساحلی توصیه می گردد.

در سامانه دوم افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا را داریم و زمان آغاز و انتها آن روز شنبه (11 آذر) است. در این شرایط تداوم وزش باد شمال غربی (بیشینه سرعت وزش باد تا 22 نات) و بیشینه ارتفاع امواج در منطقه ها ساحلی تا 1/5 و بویژه دور از ساحل تا 1/8 متر را در روز شنبه 11 آذر در منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر، در خلیج فارس داریم.

در این شرایط احتمال آسیب به شناورها به ویژه شناورهای تفریحی، سبک، اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال موقت در فعالیت های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی پیش بینی شده است.

اجتناب از فعالیت های تفریحی، ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی ساحلی و فراساحلی و بویژه فعالیت های سکوهای نفتی توصیه شده است.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 آذر 1402 بروزرسانی: 9 آذر 1402 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2256

به "هشدار شرایط زردرنگ برای منطقه ها دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شرایط زردرنگ برای منطقه ها دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید