همه چیز دربارۀ عجیب ترین خانۀ جهان

به گزارش ناق، کاسا دو پِنِدو (Casa Do Penedo) به معنی خانۀ سنگی که 13 اکتبر 1974 ساخت آن به خاتمه رسید و به نام خانه سنگ چخماقی هم معروف است، در سِرا دو فافۀ پرتغال واقع است و میان چهار سنگ بزرگی ساخته شده که در عمل چهار طرف آن را شکل می دهند. این خانه به عنوان عجیب ترین خانه جهان معروف است.

همه چیز دربارۀ عجیب ترین خانۀ جهان

به گزارش فرادید، ویتور رودریگز یکی از پسران زوجی که این چهار تخته سنگ را تماشاد و فکر کردند مکان خوبی برای ساخت یک پناهگاه کوهستانی است درباره داستان این خانه شرح داده است.

(نمای ورودی خانه)

داستان کاسا دو پِنِدو سال 1973 در یک روز بهاری آغاز شد: ما از گیماریش آمدیم تا در کوه فافه کوهنوردی کنیم. تا قله رفتیم. آن روز خیلی باران بارید. مجبور شدیم داخل ماشین یک غذای سبک بخوریم و چند ساعت داخل ماشین بمانیم؛ ما سه تا برادر و پدر و مادرمان.

اواخر آن روز بالاخره پس از کلی انتظار هوا آفتابی شد. ویتور و برادرانش به سراغ شکار جیرجیرک رفتند. در واقع ماموریت آن روزشان هم همین بود. آن روز بارانی، پدر و مادر ویتور پس از چند ساعت نشستن در ماشین به این نتیجه رسیدند که محل میان این صخره ها جای فوق العاده ای برای ساختن یک پناهگاه است. آن ها به سراغ مالک زمین رفتند، اما کاشف به عمل آمد آن چهار تخته سنگ نه یک صاحب بلکه سه صاحب دارد. آن ها بالاخره پیروز شدند زمین را بخرند و آغاز به ساخت خانه نمایند.

چه کسی کاسا دو پندو را ساخت؟

این خانه به وسیله کارمندان پدر ویتور ساخته شد. پدر ویتور مهندس نساجی و صاحب یک کارخانه نساجی در گیماریش بود. ساخت خانه یک سال طول کشید. هدف اصلی ساخت خانه این بود که مکان استراحتی برای تعطیلات و روز های آخر هفته در دل طبیعت باشد، اما طوری ساخته گردد که منظره بکر آن را از بین نبرد.

(نمای داخلی خانه و استخری که در محوطۀ بیرونی ساخته شده)

زندگی بدون تکنولوژی

والدین من متولد دهه 1930 و 1940 بودند. آن موقع در گیماریش خبری از تکنولوژی نبود. آن ها دوست داشتند روز های خوش گذشته را دوباره زنده نمایند، بدون تکنولوژی، تلویزیون، تلفن و برق ...

پدر ویتور عقیده داشت تلویزیون کارکرد خانواده را مختل می نماید و تلفن چیزی است که باید در تعطیلات از آن دور باشیم. این خانه هنوز هم تلفن، تلویزیون و برق ندارد، اما گاز و آب دارد. همه چیز این خانه مثل یک خانه معمولی است، اما بدون تکنولوژی. در واقع این خانه اثبات می نماید که مردم می توانند بدون تکنولوژی هم زندگی نمایند حتی اگر زندگی بدون آن غیرممکن به نظر برسد.

پر حرف و حدیث ترین خانۀ جهان

کاسا دو پندو با این هدف ساخته شد که یک خانه ساده و بی آلایش باشد، اما به تدریج نام آن همه جا بر سر زبان ها افتاد. یک ایستگاه تلویزیونی ژاپنی به نام Tokyo TV درباره معماری عجیب این خانه برنامه ساخت. مردم پس از تماشای این برنامه آغاز به کسب اطلاعات درباره آن کردند و نام آن را در لیست خانه های عجیب جهان یافتند. سال 2014 مردم می توانستند به وسیله یک سایت به عجیب ترین خانه های جهان امتیاز بدهند. پس از اعلام نتایج رای گیری، توجه رسانه ها به این خانه بیشتر و بیشتر شد. گردشگر های زیادی مایل به تماشا این خانه بودند تا حدی که از روی حصار های اطراف خانه می پریدند تا فقط از نزدیک از این خانه عکس بگیرند.

خانواده رودریگز با تماشا علاقه زیاد گردشگر ها به تماشا خانه، از گردشگر ها استقبال کردند، اما از آنجا که آن ها هنوز هم از این خانه استفاده می نمایند، قوانینی وضع کردند تا حریم خصوصی شان را حفظ نمایند. برای مثال، گردشگر ها اجازه ندارند فیلم بگیرند یا از فضای داخلی خانه عکس برداری نمایند.

(منظرۀ خانه از بالا تقریبا غیر قابل تشخیص است)

علاقمندان به این منظره می توانند استخر شنای این خانه را که روی یک تخته سنگ بنا شده رزرو نمایند و از منظره این منطقه کوهستانی و آسمان پرستاره شب آن لذت ببرند و با یاری چوپانی که با خانواده روریگز همکاری می نماید یک روز چوپانی را از او یاد بگیرند و آن را در عمل تجربه نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2189

به "همه چیز دربارۀ عجیب ترین خانۀ جهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "همه چیز دربارۀ عجیب ترین خانۀ جهان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز دربارۀ عجیب ترین خانۀ جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید