هیأتی از آژانس اتمی به ایران سفر می کند

به گزارش ناق، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد هیأتی از آژانس بین المللی انرژی اتمی طی روزهای آینده به ایران سفر می کند.

هیأتی از آژانس اتمی به ایران سفر می کند

به گزارش خبرنگاران، خبرنگار یک روزنامه آمریکایی که اخبار مربوط به ایران را پوشش می دهد از سفر هیأتی از مقام های ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران طی روزهای آینده خبر داد.

خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال درحساب کاربری خود در توییتر نوشته تیمی ارشد از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تکمیل بررسی ها در خصوص مواد هسته ای موجود در ایران طی روزهای آینده به تهران بازخواهد گشت.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی چند ماه پیش به تفاهمی برای حل و فصل موقت پاره ای از اختلافات دست پیدا کردند.

طبق آنچه رسانه ها اواخر اسفندماه گذشته اعلام کردند در ضمیمه فنی تفاهم مشترک ایران و آژانس اتمی تصریح شده ایران تا سه ماه اجازه خواهد داد دوربین های نصب شده در 8 تاسیسات یا ساختمان به منظور ضبط داده ها به کار خود ادامه دهند و همچنین در این مدت سوابق کامل برخی فعالیت ها مانند کیک زرد، آب سنگین و ماشین ها را حفظ خواهد کرد.

داده ها و سوابق مزبور در این دوره سه ماهه در صورتی و زمانی به آژانس ارائه می شود که ایران تصمیم بگیرد اجرای تعهدات مرتبط هسته ای خود تحت برجام را در همین دوره از سربگیرد که طبیعتا بعد از رفع کامل تحریم هاست. در غیر این صورت، تمامی این اطلاعات در سرانجام ماه سوم حذف و پاک خواهند شد.

ایران در این دوره سه ماهه، بروزرسانی اظهارنامه های پروتکل الحاقی را ارائه نخواهد کرد، مگر زمانی که تصمیم بگیرد اجرای تعهدات مرتبط هسته ای خود تحت برجام را در همین دوره از سربگیرد که طبیعتا بعد از رفع کامل تحریم هاست.

نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین روز 15 اسفندماه گفته بود آژانس حدود 2 ماه است که نتایج تجزیه و تحلیل و سوالات مرتبط را درباره 2 مکان به ایران ارائه کرده و این تحلیل ها در حال بررسی توسط ایران با هدف ارائه پاسخ های لازم به این نهاد است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1586

به "هیأتی از آژانس اتمی به ایران سفر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأتی از آژانس اتمی به ایران سفر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید