پودر، قرص، ژل؛ تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی با یکدیگر چیست؟

به گزارش ناق، زمانی که برای خرید شوینده مناسب برای ماشین ظرف شویی به فروشگاه می روید، با تنوعی از محصولات روبرو می شوید که قطعاً اگر اطلاعی از تفاوت و ویژگی های آنها نداشته باشید، انتخاب برایتان سخت می گردد. باید بدانید که شوینده های ماشین ظرف شویی در سه نوع مختلف فراوری می شوند که عبارتند از پودر، قرص و ژل. زمانی که خصوصیات هر کدام از این محصولات را بشناسید، به راحتی می توانید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. البته در کنار این شوینده ها، بعضی دیگر از محصولات هم عرضه می شوند که بهتر است ویژگی و کاربرد آنها را هم بشناسید.

پودر، قرص، ژل؛ تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی با یکدیگر چیست؟

پودر ماشین ظرف شویی

یکی از مزیت های پودرها در مقابل دیگر محصولات شوینده ماشین ظرف شویی این است که میزان مصرفشان قابل کنترل است و مقرون به صرفه هستند. نکته مهم در خصوص پودر این است که باید در کنار آن از نمک و براق نماینده ماشین ظرف شویی هم استفاده گردد. پودر در زمان شستشو خیلی سریع در آب حل می گردد و اگر بیش از حد احتیاج درون ماشین ریخته گردد، درون محفظه نیز خیس شده و شویندگی ناقص می ماند. پس مراقب باشید که به میزان کافی از پودر استفاده نموده تا شویندگی به طورکامل انجام گردد و چربی ظرف ها از بین رفته و ظروف کاملا تمیز و براق شوند. در ضمن باید توجه داشته باشید که پودر ماشین ظرف شویی برای ظروف حساس و براق مناسب نیستند ولی می توانند کثیفی و چربی را از روی ظروف سوخته ای مانند قابلمه و ماهی تابه پاک نمایند.

ژل شستشوی ظرف شویی

ژل ها دارای ترکیب پایه آب هستند و راحت تر در آب حل می شوند. همین ویژگی باعث می گردد ظروف شیشه ای، ظریف و براق دچار ساییدگی نشوند. یکی از مزایای ژل ها این است که با توجه به تعداد و کثیفی ظروف می توانید حجم مصرفی شوینده را تنظیم کنید. زمانی که تعداد کمی ظرف درون ماشین ظرفشویی باشد یا ظروف چندان کثیف نباشند، می توانید از مقدار ژل کمتری بهره ببرید. هرگز سعی نکنید از مایع ظرف شویی دستی به جای ژل مخصوص بهره ببرید چون به دستگاهتان آسیب خواهد زد.

قرص ظرف شویی

این قرص ها به شکل مکعب مستطیل کوچک فراوری می شوند که میبایست آنها را در محفظه مخصوص شوینده قرار دهید. قرص های ماشین ظرفشویی دارای چند آنزیم هستند که وجود این آنزیم ها باعث میگردد شست و شو به شکل بهتری انجام گردد.زمانی که از قرص استفاده می کنید، نگرانی در خصوص کافی بودن مقدار شوینده برای تمیز شدن ظروف وجود ندارد، چون اندازه این قرص ها معین است. قرص ها به علت ترکیبات مختلفی که دارند، لکه ها را با نتیجه بهتری پاک می نمایند و موجب براق شدن ظروف می شوند. در مقایسه با پودر ، قرص های ماشین ظرف شویی قیمت بیشتری دارندزمانی که می خواهید از قرص بهره ببرید، بهتر است ماشین ظرف شویی پر از ظرف باشد، چون در صورت کم بودن ظروف، قرص هدر می رود. قرص ها را هرگز نصف نکنید و در نظر داشته باشید که زمان استفاده از قرص احتیاجی به براق نماینده و نمک نیست.

نمک ظرف شویی

نمک ماشین ظرف شویی باعث می گردد درجه سختی آب ورودی به ماشین کاهش پیدا کند و املاح ورودی آن کمتر گردد. در این صورت است که رسوب کمتری ایجاد شده و از لکه های آب روی ظروف جلوگیری می نماید. این نکته خصوصاً در خصوص ظروف شیشه ای و براق که نباید سطحشان حالت کدری پیدا کند، اهمیت بیشتری دارد. نمک ماشین ظرف شویی برای سلامت ماشین هم اهمیت داشته و می تواند دستگاه را از آسیب سختی و رسوبات آب در امان دارد. همچنین زمان مصرف پودر باید از نمک بهره ببرید.

در صورت استفاده از قرص و ژل، احتیاجی به نمک نیست حتی اگر ماشین ظرفشویی پیام(آلارم) بدهد.

جلا دهنده ظرف شویی(براق نماینده)

در خصوص جلا دهنده (براق نماینده) ظرف شویی باید گفت این محصول زمانی کاربرد دارد که از پودر استفاده می کنید. در واقع اگر انتخاب شما برای شوینده ها قرص و ژل باشد، احتیاجی به استفاده از جلا دهنده نیست چون در ترکیب خودشان این ماده وجود دارد. جلا دهنده باعث براق شدن ظروف می گردد. در صورت استفاده از قرص و ژل، احتیاجی به استفاده از جلادهنده نیست حتی اگر ماشین ظرفشویی پیام (آلارم) بدهد.

نکته ای که در خصوص شوینده های ماشین ظرف شویی باید ذکر گردد، این است که قدرت کف نمایندگی این شوینده ها باید کم باشد و به اندازه مایع ظرف شویی دستی نباید انتظار درست شدن کف از آنها داشت، چرا که کف باعث می گردد قدرت تمیزنمایندگی ماشین کاهش پیدا کند. می توانید برای مصارف مختلف با توجه به اندازه ظروف، میزان کثیفی و جنس ظروف، محصولات شوینده مختلف را تهیه کنید تا هر بار بر حسب احتیاج آنها را به کار ببرید. پیشنهاد می گردد از محصولات یک برند معین بهره ببرید تا خصوصیات مشترکی داشته باشند و مطمئن باشید که ترکیبات مشابه آنها یکسان است. برند پریل یکی از برترین محصولات شوینده ماشین ظرف شویی را فراوری می نماید که می توانید با خیال راحت به جنگ با چربی و آلودگی روی ظروف خود بروید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 135

به "پودر، قرص، ژل؛ تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی با یکدیگر چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "پودر، قرص، ژل؛ تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی با یکدیگر چیست؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پودر، قرص، ژل؛ تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی با یکدیگر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید