کرونا باعث ناپدید شدن یک عضو ارشد حزب کمونیست چین شد

به گزارش ناق، ایسنا نوشت: یک عضو ارشد حزب حاکم کمونیست چین و مدیر اجرایی سابق یک شرکت دولتی سازنده املاک در این کشور که چندی پیش شی جینپینگ را در واکنش به سخنرانی وی در ماه گذشته میلادی درباره کوشش های دولتش برای مبارزه با کروناویروس دلقک خوانده بود، بنا به گفته سه تن از دوستانش مفقود شده است.

کرونا باعث ناپدید شدن یک عضو ارشد حزب کمونیست چین شد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته این سه نفر، رن ژیکیانگ، یک عضو حزب حاکم کمونیست چین که سابقا مدیر شرکت دولتی موسوم به گروه املاک هوایوان بوده از 12 مارس تا کنون در دسترس نبوده و کسی نتوانسته با او تماس بگیرد.

وانگ یینگ، یک زن تاجر و دوست نزدیک رن ژیکیانگ در اظهاراتش به رویترز بیان کرد: بسیاری از دوستان ما به دنبال او هستند و آنها بسیار نگران شده اند.

وی ادامه داد: رن ژیکیانگ یک چهره عمومی است و ناپدید شدن او را خیلی ها فهمیده اند. نهادهای مسئول باید شرح قانونی و معقول برای این اتفاق در سریعترین زمان ممکن بدهند.

به نوشته رویترز، تماسها با تلفن همراه رن ژیکیانگ بی پاسخ ماندند.

پلیس پکن نیز به درخواستهای ارائه شده به این نیرو به وسیله تماس تلفنی و فاکس به منظور اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد. رن ژیکیانگ اخیرا در مقاله ای که در اختیار دوستانش قرار داد، به شی جینپینگ، رئیس جمهور چین از بابت سخنرانی اش در تاریخ 23 فوریه درباره مدیریت شیوع ویروس کرونای جدید در این کشور حمله کرد. بر اساس گزارش رسانه های دولتی چین، این سخنرانی شی جینپینگ به وسیله تله کنفرانس برای 170 هزار نفر از مقامهای حزب کمونیست پخش شد. بعدا عده ای این مقاله ژیکیانگ را در اینترنت منتشر کردند.

رن ژیکیانگ در این مقاله بدون ذکر مستقیم نام شی جینپینگ اما در حمله به سخنرانی وی نوشت، بعد از مطالعه سخنرانی مذکور دلقکی برهنه شده که اصرار بر امپراطور بودن دارد را دیده است نه یک امپراطوری که ایستاده باشد و لباسهای جدیدش را نشان دهد.

او همچنین نوشت، این سخنرانی رئیس جمهور چین وجود بحران مدیریت را در داخل حزب کمونیست نشان داد و فقدان آزادی بیان و آزادی مطبوعات در چین نگذاشت که جلوی شیوع ویروس کرونا در این کشور زودتر گرفته گردد و این فقدان موجب بدتر شدن شرایط شد.

ناپدید شدن رن ژیکیانگ در حالی گزارش شده که در هفته های اخیر سانسور در چین نسبت به نظرات و حرفهای کاربران اینترنتی و رسانه های محلی درباره موضوع شیوع ویروس کرونا تشدید شده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 839

به "کرونا باعث ناپدید شدن یک عضو ارشد حزب کمونیست چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا باعث ناپدید شدن یک عضو ارشد حزب کمونیست چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید