آزمایش بزرگترین هواپیمای آبی - خاکی عظیم ساخت چین

به گزارش ناق، چین با موفقیت توانست هواپیمای آبی خاکی عظیم خود موسوم به AG600 را آزمایش کند.

آزمایش بزرگترین هواپیمای آبی - خاکی عظیم ساخت چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

هواپیمای عظیم آب -خاکی که می تواند با حداکثر وزن 53.5 تن به پرواز در آید، یک سری از آزمایشات زمینی خود را در جوهای شهر جنوبی چین به اتمام رسانده است.

این هواپیما در آماده سازی نهایی برای اولین پرواز که قرار است به عنوان وسیله ای برای امداد و نجات و شرایط اضطراری در چین استفاده گردد، با موفقیت توانست پرواز آزمایشی خود را پشت سر بگذارد.

این هواپیما که توسط شرکت حمل و نقل هوایی چین (AVIC) طراحی شده و تقریبا به اندازه یک بوئینگ 737 است، به عنوان بزرگترین هواپیمای آبی خاکی در دنیا شناخته شده است.

سایر آزمایشات و معاینات بر روی این هواپیما در حال اجرا است و این هواپیما همچنین در عملیات نجات در اقیانوس ها و برای مبارزه با آتش سوزی جنگل ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

AVIC در ماه مارس گفت که AG600 پرواز زمینی خود را در اواخر ماه مه و پرواز آبی را در نیمه دوم 2017 انجام خواهد داد.

طول این هواپیما 37 متر بوده و فاصله انتهای بال های آن 38.3 متر است و می تواند هم در خشکی و هم در آب فرود بیاید. این هواپیمای دوزیست می تواند 12 تن آب را با خود حمل کند و بدون احتیاج به سوختگیری مجدد 30دور کامل پرواز کند که همین امر این هواپیما را برای مقابله با آتش سوزی مناسب می نماید. این هواپیما دارای ظرفیت حمل حداکثر 50 سرنشین بوده و می توان از آن در عملیات امداد و نجات دریایی استفاده کرد.

منبع: کجارو / econews.com
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 427

به "آزمایش بزرگترین هواپیمای آبی - خاکی عظیم ساخت چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بزرگترین هواپیمای آبی - خاکی عظیم ساخت چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید