شروع بازسازی موضعی کاشی کاری گنبد مشتاقیه کرمان

به گزارش ناق، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، مجتبی شفیعی سه شنبه 8 تیرماه 1400 با اشاره به اینکه با اعتباری معادل 500 میلیون ریال بازسازی گنبد مشتاقیه کرمان شروع شده است، اظهار کرد: بازسازی گنبد، کاشی کاری ها، رواق های اطراف بنا، طاق نماها، کف سازی و محوطه سازی حیاط بنای مشتاقیه کرمان به صورت مستمر در طول سال های گذشته صورت گرفته است.

شروع بازسازی موضعی کاشی کاری گنبد مشتاقیه کرمان

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان به انجام عملیات استحکام بخشی بخش هایی از این بنا در سال های اخیر اشاره نمود و اضافه نمود: این استان دارای بیش از 700 اثر ثبت ملی و 7 هزار اثر شناخته شده است و اعتبارات بازسازیی این استان جوابگوی بازسازی تمام بناهای تاریخی نیست.

او با بیان اینکه بنای مشتاقیه تحت مدیریت اداره اوقاف است، گفت: اداره اوقاف در زمینه بازسازی و بازسازی این بنای تاریخی همکاری و تعامل لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان داشته باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1685

به "شروع بازسازی موضعی کاشی کاری گنبد مشتاقیه کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بازسازی موضعی کاشی کاری گنبد مشتاقیه کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید