ازبکستان و آذربایجان تفاهم نامه همکاری گردشگری امضا کردند

به گزارش ناق، کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و انجمن گردشگری آذربایجان در زمینه تحکیم بیش از پیش همکاری های گردشگری یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

ازبکستان و آذربایجان تفاهم نامه همکاری گردشگری امضا کردند

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

به گزارش خبرنگار ناق در تاشکند،کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و انجمن گردشگری آذربایجان در زمینه تحکیم بیش از پیش همکاری های گردشگری یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه همکاری را الغبیک اعظم اف معاون رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و ناهید باقراف رئیس انجمن گردشگری آذربایجان به امضا رساندند.

این تفاهم نامه همکاری های متقابل بین طرفین در زمینه توسعه گردشگری از جمله سازماندهی سفرهای گردشگری متقابل، ارائه خدمات گردشگری و تبلیغ فعال پتانسیل گردشگری با هدف افزایش تعداد گردشگران را در نظر دارد.

معاون رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه پیش از هر چیز افزایش تعداد گردشگران و تبادل با گردشگران دو کشور است.

وی ادامه داد: طبق برنامه قرار است با آذربایجان مراسم های مشترک مانند نشست ها، سمینارها، نمایشگاه ها و تورهای رسانه ای سازماندهی کنیم.

رئیس انجمن گردشگری آذربایجان نیز گفت: امضای این تفاهم نامه برای ما یک رویداد مهم محسوب می گردد.

باقراف ادامه داد: انجمن گردشگری آذربایجان به فعالیت خود در زمینه توسعه تبلیغات پتانسیل گردشگری این کشور در تمام دنیا از جمله در بین کشورهای همسایه ادامه می دهد.

وی اضافه کرد: سازماندهی مراسم های گردشگری برای گردشگران آذربایجان و ازبکستان جالب خواهد بود. اطمینان داریم که در نتیجه اجرای این اقدامات می توانیم تعداد گردشگران را افزایش دهیم.

آذربایجان یکی از همکاران بزرگ ازبکستان می باشد. مبادلات بازرگانی ازبکستان و آذربایجان در سال 2018 میلادی در سطح 43 میلیون و 948 هزار دلار قرار گرفته است.

هر دو کشور از اعضای کشورهای ترک زبان هستند.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 468

به "ازبکستان و آذربایجان تفاهم نامه همکاری گردشگری امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازبکستان و آذربایجان تفاهم نامه همکاری گردشگری امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید