اطلاعاتی عجیب از قلمروی رمالان در فضای مجازی ، بازگشت معشوق فقط 20 هزار تومان!

به گزارش ناق، احتمالا آگهی های فالگیری در سایت های مختلف به چشم شما هم خورده است. سودجویانی که در سایه عدم نظارت بعضی سایت ها روز به روز بیشتر از قبل شده و مردم جامعه را به دام می اندازند.

اطلاعاتی عجیب از قلمروی رمالان در فضای مجازی ، بازگشت معشوق فقط 20 هزار تومان!

به گزارش، فالگیر ها و رمال های زیادی که ادعا های عجیب و غریب در این حوزه دارند، سالهاست که با شیوه های مختلف در حال خالی کردن جیب مردم هستند. احتمالا در دو دهه اخیر اخبار مختلفی هم درباره دستگیری این افراد توسط نیرو های پلیس شنیده و خوانده باشید، در سال های اخیر با گسترش شبکه های اجتماعی شاهد رشد قارچ گونه این فالگیر ها نیز بوده ایم.

این روز ها حتی ردپای آن ها را هم در سایت های انتشار آگهی های فروش نظیر سایت دیوار می توان پیدا کرد، افرادی که در سایت ها در ازای خدمات فال گیری درآمدزایی هم می نمایند! آن ها علاوه بر اینکه حال و آینده را پیش بینی می نمایند، در همه مسائل زندگی، از ماجرا های عاطفی گرفته تا خرید و فروش کالا و املاک هم می توانند نظر بدهند!

قیمت آن ها برای انواع فال و بسته به نوع فال دریافت دارد. حضوری و غیرحضوری قیمتشان متفاوت است. فال تاروت، نخود و قهوه از معروف ترین ها هستند. با یکی از همین آگهی ها تماس گرفتیم و در این باره سوال کردیم، این فالگیر شرح داد که از راه دور و پشت تلفن همه انواع فال را می تواند بگیرد و برای فال قهوه هم میتوان عکس فنجان قهوه را برایش فرستاد، هم اینکه به نیت ما، قهوه بخورند! اما قبل از هرکدام این ها باید مبلغ درخواستی را واریز کنیم و بعد به ما وقت می دهد تا از آینده مان بگوید.

یکی از سایت هایی که اتفاقا هم اسم و رسم خوبی در فروش محصولات مختلف دارد، این بار محلی برای بارگذاری تبلیغات فال گیران شده است! نام دیوار دیگر برای مان ناشناخته نیست، خیلی ها برای پیدا کردن محصول مورد نظرشان از آن استفاده می نمایند، اما دیوار همان قدر که کار راه انداز است و راستا را برای کاربرانش راحت می نماید، می تواند مخرب هم باشد، از آن جایی که عضو شدن و ثبت آگهی در این سایت بسیار ساده است، از همین رو هر کسی تنها با یک شماره تلفن می تواند حساب کاربری مخصوص به خودش را بسازد و هرکالایی را برای فروش قرار دهد، نکته این است که هر آگهی برای ثبت، باید از سمت سایت تایید شود، اما این تایید بیشتر به مسائل فنی و گزینه های مربوط به خود سایت برمی شود تا اینکه آگهی از نظر محتوایی مورد آنالیز قرار گیرد، از همین رو در میان آگهی ها، هر از گاهی مواردی پیدا می شود که مشخصا محتوای درستی ندارد و پیش از این هم خبرگزاری مهر در گزارش هایی به بعضی از آن ها پرداخته است.

به عنوان یک مشتری با یکی از فال گیر هایی که در دیوار تبلیغ زده بود و آگهی را هم در دسته سرگرمی قرار داده بود، تماس گرفتیم. او در شرحات آگهی این طور نوشته بود: آینده خود را به دست من بسپارید و پس از آن انواع فال ها، دعانویسی برای بستن زبان شوهر، مادرشوهر، بازگشت معشوق و ... را ذکر نموده بود.

از او درباره نحوه فال پرسیدیم که شرح داد، ابتدا باید مبلغ را واریز کنیم، بعد برای اینکه به ما وقت بدهد، دوباره تماس بگیریم، از او درباره فال بازگشت به معشوق پرسیدیم که این طور شرح داد: قیمت این فال 20 هزار تومان است و اول می گویم که بازگشتی به معشوقت داری یا نه و اگر داشته باشی هم تاریخ دقیق آن را می گویم! تاریخ دقیق بازگشت معشوقتان را به شما میگویم و قیمت آن تنها 20 هزار تومان است.

در میان آگهی که می گردیم، قیمت فال ها متفاوت است، فال هایی از 15 تا 50 هزار تومان که البته بین شان موارد عجیبی هم می توان پیدا کرد. مثلا دعای خیر! یعنی برای دیگران دعای خیر می خوانند و برای این کار 20 تا 30 هزار تومان هم می گیرند.

با اینکه این مبالغ کم هستند، اما همواره افرادی پیدا می شوند که وقتی در راستا سنگین مسائل قرار دریافتد، حتی به چیزی که خودشان هم می دانند واقعی نیست، چنگ بیندازند. اما سایت های انتشار آگهی نظیر دیوار در مظن اتهام هستند، آن ها اگر چه رونق بسیار خوبی در بازار خرید و فروش کالا های خانگی ایجاد نموده اند، اما به نظر می رسد در این خصوص باید نظارت بیشتری وجود داشته باشد. تایید این آگهی ها در چنین سایت هایی برای خیلی ها به منزله مورد معتبر بودن آنهاست. در حالی که هرکدام از آن ها می توانند با دروغ هایش آینده و زندگی یک نفر را به مخاطره بیندازند.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 522

به "اطلاعاتی عجیب از قلمروی رمالان در فضای مجازی ، بازگشت معشوق فقط 20 هزار تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی عجیب از قلمروی رمالان در فضای مجازی ، بازگشت معشوق فقط 20 هزار تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید