افزایش 51 درصدی ورود گردشگر به کشور

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود تهدیدهای آمریکا، ورود گردشگر خارجی به ایران، در شش ماه اول امسال، بیش از 51 درصد افزایش داشت که با توجه به رشد چهار درصدی در سال گذشته، این میزان رشد گردشگر، شاخص بی نظیری طی چند دهه گذشته است.

افزایش 51 درصدی ورود گردشگر به کشور

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر مونسان در همایش نجوم و گردشگری فضاپایه در نیاسر اظهار کرد: با هدف توسعه زیرساخت های گردشگری، ساخت هتل در دولت تدبیر و امید رشد قابل توجهی داشت؛ به طوری که هتل های چهار و پنج ستاره از 125 هتل در شروع دولت به رقم 158 رسیده که امیدواریم تا خاتمه دولت دوازدهم به 240 هتل برسد.

وی توضیح داد: با اجرای یک هزار و 900 طرح گردشگری به ارزش 430 هزار میلیارد ریال (43 هزار میلیارد تومان)، به وسیله صندوق توسعه ملی وام ارزان در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور تاکید نمود: حوزه گردشگری، یک حوزه فرابخشی است و نیازمند همکاری با بخش های مختلف است تا ابعاد گوناگون آن توسعه پیدا کند. این بخش تاکنون توانسته بهترین امکانات را در زمینه اشتغال و درآمدزایی فراهم کند.

وی اضافه نمود: سرباز هخامنشی بعد از 80 سال، با حمیت ایرانیان خارج از کشور پنج روز قبل از حراج با اقدامات وزارت خارجه حکم توقیف حراج گرفت و با ارائه مستندات به مالکیت کشورمان درآمد و یکشنبه 15 مهرماه در موزه ملی رونمایی می گردد و پس از نمایش در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، به صندلی اصلی خود در تخت جمشید باز خواهد گشت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنعت گردشگری علاوه بر ارزآوری، می تواند در تعامل بین دولت ها نیز نقش موثری ایفا نماید و هر یک از گردشگران خارجی می توانند به عنوان سفیری برای معرفی ایران باشند.

به گزارش خبرنگاران، همایش یک روزه نجوم و گردشگری فضاپایه با حضور وزیر ارتباطات و رئیس سازمان میراث فرهنگی و جمعی از مسئولان استان اصفهان و شهرستان کاشان در شهر سبز نیاسر برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش 51 درصدی ورود گردشگر به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 51 درصدی ورود گردشگر به کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید