بهره مندی 99.6 درصدی روستاییان کشور از نعمت برق

به گزارش ناق، تهران(پانا)- سخنگوی صنعت برق با اشاره به بهره مندی 99.6 درصدی روستاییان از نعمت برق می گوید کوشش براین است که تا خاتمه سال 1400 این عدد به رقم 99.9 درصد برسد همچنین مجموعه کوشش ها در بخش روستایی به این فعالیت تنها محدود نشده و مقرر است تا خاتمه سال 1400 به عشایر کوچنده هم به وسیله نیروگاه های سیار و یا انرژی خورشیدی که 20 هزار دستگاه در اختیار آنها قرار داده می شوند برق رسانی گردد تا آنها نیز بتوانند به نوعی از نعمت برق بهره مند شوند.

بهره مندی 99.6 درصدی روستاییان کشور از نعمت برق

به گزارش ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی اضافه نمود: 50 درصد جمعیت روستایی کشور جزو مشترکان کم مصرف هستند بنابراین آنها نیز مشمول تخفیف های در نظرگرفته شده در طرح برق امید خواهند شد.

وی ادامه داد: مشمولان روستایی اگر به رفتار کم مصرفی خود ادامه دهند همیشه از تخفیف 100 درصدی بهره مند خواهند شد.

معاون برنامه ریزی مالی شرکت مدیریت فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) در ادامه به کوشش های اجرا شده برای برق رسانی روستایی اشاره نمود و گفت: کوشش هایی که از ابتدا و پس از انقلاب اسلامی اجرا شده منجر به آن شدکه تا کنون رقم قابل توجهی در برق رسانی به روستاها محقق شده است.

رجبی مشهدی ادامه داد: اکنون حدود 99.6 درصد از روستاییان کشور از نعمت برق برخوردارند و این درحالی است که عدد متوسط جهانی 79 درصد است.

وی اضافه نمود: کوشش براین است که تا خاتمه سال 1400 این عدد به رقم 99.9 درصد برسد.

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: مجموعه کوشش ها در بخش روستایی به این فعالیت تنها محدود نشده و مقرر است تا خاتمه سال 1400 به عشایر کوچنده هم به وسیله نیروگاه های سیار و یا انرژی خورشیدی که 20 هزار دستگاه در اختیار آنها قرار داده می شوند برق رسانی گردد تا آنها نیز بتوانند به نوعی از نعمت برق بهره مند شوند.

برق امید شامل روستاییان هم می گردد

رجبی مشهدی یکی از اقدام های عظیم صنعت برق که برای مشترکان خانگی تدارک دیده شده رابحث طرح برق امید دانست و اضافه نمود:طرح برق امید برای همه مشترکان خانگی برنامه دارد از جمله برای مشترکان خانگی کم که میزان مصرف آنها کمتر از میزان الگوی مصرف است.

معاون برنامه ریزی مالی شرکت توانیر گفت: اینها مشمول 100درصد تخفیف صورت حساب خواهند شد و قبض آنها به وسیله پیامک و سایر روش های قبض سبز که پیشتر ارسال می شد ارسال می گردد، اما مبلغی در آن درج نشده و به صورت 100 درصد تخفیف برای آنها ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود 30 درصد مشترکان کل کشور در بخش خانگی مشمول طرح خواهند شد، گفت: اما این براساس عملکردی است که در دوسال گذشته اجرا شده و با اطلاع رسانی بیشتر، تعداد افزایش یافته و همه خواهند توانست مشمول طرح برق امید شوند.

بر اساس این گزارش، دوم شهریورماه سال جاری هیات وزیران مصوبه برق رایگان برای مشترکان کم مصرف را تصویب کرد، بر اساس این مصوبه مقرر است طرح برق امید اجرایی گردد.

طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال های گذشته استخراج شده است، به طور متوسط در کل کشور حدود 30 درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، 15 درصد پرمصرف و 55 درصد در محدوده خوش مصرف هستند. این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفیف 100 درصدی بهای برق در طرح برق امید برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

در طرح برق امید، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف قرار می گیرند. بر این اساس، مشترکان کم مصرف از تخفیف 100 درصدی در قبض برق بهره مند می شوند، از مشترکان خوش مصرف قدردانی می گردد و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش مصرف ها می پیوندند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1197

به "بهره مندی 99.6 درصدی روستاییان کشور از نعمت برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 99.6 درصدی روستاییان کشور از نعمت برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید