تربیولنت بلژیک: برق پاک، ارزان و البته آسان!

به گزارش ناق، شرکت تربیولنت مدعی است با استفاده از این فناوری، ساکنان منطقه ها دور افتاده هم می توانند انرژی پاک را از رودخانه ها و کانال های آب برداشت کنند...

تربیولنت بلژیک: برق پاک، ارزان و البته آسان!

خبرنگاران - شرکت بلژیکی تربیولنت (Turbulent) قصد دارد با استفاده از نیروگاه های برق آبی و کمک به افراد محلی در یادگیری نحوه نگهداری و استفاده از آنها، برق پاک و مقرون به صرفه را به مکان هایی دورافتاده برساند.

تیم طراحی استفاده از جریان های آب طبیعی را در پروژه خود مد نظر قرار داده و با بکارگیری یک ساختار منحنی، چرخش مداوم آب را ممکن می کند. با انجام این کار، انرژی شکل گرفته و ساکنان می توانند از آن به عنوان یک منبع نیرو برای روشن کردن لوازم خانگی خود و روشنایی جاده استفاده کنند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

توربین گردابی تربیولنت

شرکت تربیولنت مدعی است که با استفاده از این فناوری، ساکنان می توانند انرژی پاک را از رودخانه ها و کانال های آب برداشت کنند. توربین های میکرو-گرداب (micro-vortex) تربیولنت می توانند برق مورد نیاز جوامع، شهرها و روستاهایی با 50 تا 500 خانوار را تامین کرده و هر توربین حدود 120 هزار تا 560 هزار کیلووات ساعت نیرو در سال تولید می کند.

تربیولنت اطمینان می دهد که توربین های گردابی این شرکت در 24 ساعت شبانه روز، هفت روز هفته و تمام طول سال می توانند انرژی تولید کنند زیرا به جریان های طبیعی آب مانند رودخانه ها، کانال ها و سدها وابسته هستند. نیروگاه برق آبی با فرازه پایین نیز نیازی به هیچ مجوز آبی یا نصب ندارد، از این رو استفاده از این توربین های گردابی در هر زمان و هر مکانی ممکن است.

توربین های میکرو-گرداب تربیولنت از پیش مونتاژ شده ارائه می شوند، از این رو انتقال و نصب کیت در مکان مناسب ممکن است چندان سخت نباشد. ساکنانی که وظیفه نظارت و تعمیر و نگهداری به آنها سپرده می شود نیز نیازی نیست به طور مداوم شرایط توربین ها را بررسی کنند زیرا آنها به نرم افزار نظارت مجهز هستند که امکان کنترل و جمع آوری اطلاعات درباره پیشرانه از هر مکانی و در هر زمانی را فراهم می کند.

طراحی شده برای تولید پیوسته انرژی

به گفته شرکت تربیولنت، به دلیل متناوب بودن تولید انرژی از منابعی مانند خورشید و باد، نیروی برق آبی یک گزینه مجذوب کننده و کارآمد برای تامین انرژی است.

توربین های گردابی با فراز پایین تربیولنت از جریان طبیعی آب استفاده می کنند و توربین ها برای تولید انرژی پیوسته، غیرمتمرکز، بدون سد، با نصب آسان، نیازمند تعمیر و نگهداری کم، بدون ایجاد مشکل جدی برای ماهی ها، با قابلیت کنترل از راه دور، بدون خطر سیل و با عمر عملیاتی طولانی طراحی شده اند.

تیم تربیولنت تا پیش از این توربین های میکرو-گرداب را در نقاط مختلف جهان از جمله ورسای در فرانسه، اوتپا در استونی، مدرسه سبز بالی در اندونزی، و مولینو کالیفرنیا دونیهو در شیلی نصب کرده اند. همچنین نصب این توربین های میکرو-گرداب در پاتاگونیا در شیلی، ییلان در تایوان، میندانائو در فیلیپین، دنور در انگلیس و جمهوری دمکراتیک کنگو در حال اجرا است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2158

به "تربیولنت بلژیک: برق پاک، ارزان و البته آسان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تربیولنت بلژیک: برق پاک، ارزان و البته آسان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید