خبرنگاران جایزه صلح نوبل به برنامه جهانی غذا رسید

به گزارش ناق، تهران- خبرنگاران- برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل روز پنجشنبه جایزه صلح نوبل 2020 را در مراسمی که به صورت آنلاین برگزار شد، دریافت کرد.

خبرنگاران جایزه صلح نوبل به برنامه جهانی غذا رسید

به گزارش خبرنگاران از شبکه ان بی سی نیوز، مراسم های مجلل و پر زرق و برق دریافت جایزه صلح نوبل که معمولاً در اسلو و استکهلم برگزار می شد، امسال به دلیل محدودیت های کرونایی در مراسمی بصورت آنلاین و مجازی برگزار گشت.

در این مراسم که از سال 1901 تا کنون در روز 10 دسامبر (20 آذر) و در شهر اسلو پایتخت نروژ برگزار می شود، دیوید بیسلی مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا جایزه، مدال و دیپلم صلح نوبل را در مقر سازمان در رم دریافت کرد.

بیسلی با دریافت جایزه صلح نوبل گفت: بشر در آستانه قحطی است و به دلیل جنگ ها، تغییرات آب و هوایی و همه گیری جهانی کرونا قحطی را تشدید می کند و 270 میلیون نفر به سمت گرسنگی پیش می فرایند.

بیسلی در ادامه اضافه نمود: عدم رسیدگی به نیازها باعث بروز همه گیری گرسنگی می شود که تأثیر کووید را کم جلوه خواهد داد.

پیش از این در ماه نوامبر (آبان) برنامه جهانی غذا بزرگترین سازمان بشردوستانه جهان به دلیل تلاش های این سازمان برای مقابله با گرسنگی، کمک به بهبود شرایط برای صلح در مناطق تحت تأثیر درگیری به عنوان گزینه امسال برای جایزه معتبر صلح نوبل اعلام شده بود.

برنامه جهانی غذا بخش کمک غذایی سازمان ملل متحد و بزرگترین نهاد انسانی جهان در زمینه امنیت غذایی و رفع گرسنگی است. این سازمان از طریق اداره مرکزی خود در رم و بیش از 80 دفتر در کشورهای دیگر جهت کمک به مردمی که قادر به تأمین غذای کافی جهت اعضای خانواده خود نیستند تلاش می کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1323

به "خبرنگاران جایزه صلح نوبل به برنامه جهانی غذا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جایزه صلح نوبل به برنامه جهانی غذا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید