روایتی تکان دهنده از بیرون انداختن قاسم آهنین جان شاعر فقید خوزستانی از بیمارستان

به گزارش ناق، پس از انتشار خبر درگذشت قاسم آهنین جان شاعر معروف خوزستانی بر اثر سرطان حالا جزییات تکان دهنده ای در این باره منتشر شده است.

روایتی تکان دهنده از بیرون انداختن قاسم آهنین جان شاعر فقید خوزستانی از بیمارستان

به گفته بعضی فعالان رسانه ای آهنین جان که مدت ها بود با سرطان دست و پنجه نرم می کرد حدود بیست روز پیش به دلیل فقر و نداشتن هزینه های درمان از بیمارستان بیرونش می نمایند.

براساس این گزارش این شاعر در خیابان رها می گردد.

تصویر و ویدئویی تکان دهنده نیز از آهنین جان منتشر شده که گفته می گردد مربوط به همین ماجرا و پس از رها کردن او در خیابان است.

این روایت بازتاب وسیعی در شبکه های اجتماعی داشته و با واکنش تند فعالان فرهنگی و رسانه ای همراه بوده است. اما تا به امروز هیچ شرح رسمی در این باره منتشر نشده است.

آهنین جان در سال های اخیر با شرایط اقتصادی نامناسبی دست و پنجه نرم می کرد و پس از سیل خوزستان این شرایط بدتر هم شده بود.

تصویری تکاندهنده از قاسم آهنین جام پس از اخراج از بیمارستان

قاسم آهنین جان کیست؟

قاسم آهنین جان، شاعر خوزستانی، شامگاه سه شنبه 14 اردیبهشت ماه، در سن 63 سالگی دارفانی را وداع گفت.

او که متولد سال 1337 در اردبیل بود، از نوجوانی در شهر اهواز زندگی می کرد. او فعالیت های هنری خود را از دهه 60 با حضور در کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان شروع کرد.

آهنین جان علاوه بر شعر، در حوزه ترجمه، نقد ادبی و فیلم سازی نیز فعال بود. ذکر خواب های بلوط اولین اثر ادبی این شاعر است که در سال 72 منتشر شد. از دیگر آثار او می توان به شاعر مرگ خویش می داند، خون و اشراق بر ارغوان جوشن ها، بخت تاریک در آفاق بنفشه و پروانه، گلی برای غریبان تا همواره، برق رگ ها بر پولاد دریا، سوسن خاموش به وقت فراق، عطر غریب غزال مشرق ها، شاخه یاس به شام خرابات، لمعات خون و کودکی ها در شب سقاخانه اشاره نمود.

حضور در فیلم جدال عظیم نیز از جمله فعالیت های هنری آهنین جان است. بعضی از شاعران و اهالی فرهنگ نیز به خبر درگذشت این شاعر و هنرمند واکنش نشان دادند. محمدکاظم کاظمی زنده یاد آهنین جان را شاعر رنج های عمیق خواند. سعید بیابانکی نیز با انتشار تصویری از این شاعر، خبر درگذشت او را تأیید کرد. امین صدیقی با ذکر خاطره ای از زنده یاد آهنین جان نوشت: او هماره و همه جا بر سر عشقش به مولا علی و اهل بیت (ع) ایستاد، همانسان که بر سر شعر دیگر و دیگر گونه اش.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1631

به "روایتی تکان دهنده از بیرون انداختن قاسم آهنین جان شاعر فقید خوزستانی از بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی تکان دهنده از بیرون انداختن قاسم آهنین جان شاعر فقید خوزستانی از بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید