سرمربی تیم ملی فوتبال در مراسم معرفی کتاب در سرزمین مردمان نجیب

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران، معرفی همزمان نسخه کرواتی و فارسی کتاب در سرزمین مردمان نجیب که با ذکر خاطرات شیرین هروُیه روپچیچ موسیقیدان، گردشگر و نویسنده این کتاب از سفرش به ایران همراه بود، سه شنبه شب در باشگاه تئاتر زاگرب برگزار شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مراسم معرفی کتاب در سرزمین مردمان نجیب

در این مراسم که پرویز اسماعیلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی و دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به همراه تعدادی زیادی از اهل فرهنگ و علاقمندان به ایران حضور داشتند؛ علاوه بر نمایش عکس، بخشهایی از 3 مستند ساخته شده از این کتاب شامل جلوه هایی از تمدن، تاریخ و هنر کشورمان پخش شد.

سفیر ایران طی سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه و ناشران کروات و ایرانی کتاب، گفت: ارتباط فرهنگی بین دو ملت؛ تمام جنبه های روابط دو کشور، از جمله در حوزه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را عمق و توسعه می دهد. لذا اهل فرهنگ، هنر و فعالان اجتماعی تاثیر عمیقتر و ماندگارتری در ارتباط بین ملتها دارند.

وی افزود: هروُیه روپچیچ بهترین مثال در این زمینه است. او با نگاهی ظریف که با سبک زندگی هنرمندانه او صیقل خورده است، جزییاتی را در سفرش دید و با نوشتن ماندگار کرد، که بسیاری از توریستان قادر به دریافت چنین زیبایی هایی از درون یک تمدن تاریخی و یک ملت بزرگ، و انتقال و ارتباط آن با مردم دیگر کشورها مانند کرواسی، نیستند.

پرویز اسماعیلی ادامه داد: هروُیه صادقانه از جادوی نجابت و مهمان نوازی مردم من گفت و بر اساس یک ضرب المثل ایرانی نوشته اش چون از دل برآمده، لاجرم بر دل نشسته است. از او ممنونم و خوشحالم در دوره ای که من مسوولیت نمایندگی کشورم در زاگرب را بر عهده دارم، این کتاب خوب علاوه بر انتشار در کرواسی، در ایران هم ترجمه و منتشر شد.

وی با اشاره به حضور دراگان اسکوچیچ در جلسه و رضایت مردم کشورمان از عملکرد وی و موفقیت های تیم ملی فوتبال کشورمان در راه جام جهانی فوتبال، افزود: از طریق هنر، فرهنگ و همچنین ورزش می توان به آسانی و با کمترین هزینه، مردم دو کشور را به هم پیوند داد.

هروُیه روپچیچ نویسنده کتاب از سرزمین مردمان نجیب هم با اشاره به تبلیغات منفی و خلاف واقع برخی رسانه های غربی در مورد کشورمان، گفت: سفر من و همسرم به سراسر ایران، بهترین تکذیب برای همه پیش داوری های منفی و دروغ هایی بود که علیه ایران و مردم آن شنیده صورت می گیرد.

وی خونگرمی، مهربانی و میهمان نوازی را ویژگی برجسته همه ایرانیان دانست و افزود: بهترین تولد دوران زندگی ام را کسانی برایم برگزار کردند که حتی یکبار نیز آنها را ندیده بودم، ولی سخاوتمندانه و با صمیمیت کاری کردند که من و همسرم احساس غریبی نکنیم.

این موسیقیدان و توریست کروات با اشاره به اینکه ایران یکی از دیدنی ترین، امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای توریستان است، ادامه داد: من در حالی از ایران باز می گشتم که مصمم بودم باید دوباره به میان مردم این سرزمین باز گردم.

هرویه روپچیچ همچنین روایت های شیرینی از مراحل مختلف سفر خود به منطقه ها و شهرهای کشورمان را که با پخش فیلم های مرتبط همراه بود، ارائه داد.

کتاب از سرزمین مردمان نجیب به زبان کرواتی از طریق انتشارات معتبر VBZ در کرواسی چاپ و به عنوان پرفروش ترین کتاب توریستی این کشور معرفی گشت. این کتاب همچنین اخیرا از طریق انتشارات موسسه جام جم در ایران با همکاری سفارت کشورمان در زاگرب چاپ شده و در بازار کتاب ایران در دسترس است.

نسخه اصلی این کتاب به زبان کرواتی که رکورددار فروش آنلاین کتاب در کرواسی شد، روایت مصوری از سفر هروُیه روپچیچ موسیقیدان و توریست کروات و همسرش می باشد که طی دو ماه و با موتور سیکلت بیشتر نقاط کشورمان را بازدید کردند.

این زوج هنرمند همچنین سه قسمت مستند ویدیویی از سفر خود منتشر نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1959

به "سرمربی تیم ملی فوتبال در مراسم معرفی کتاب در سرزمین مردمان نجیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی فوتبال در مراسم معرفی کتاب در سرزمین مردمان نجیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید