عرضه گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران جوان، جواد باقری گفت: با توجه به افزایش عرضه، قیمت گوجه فرنگی نسبت به هفته های قبل کاهش داشته است و قیمت کنونی هر کیلو از این محصول در میدان مرکزی 9 تا 17 هزار تومان است.

عرضه گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت هر کیلو گوجه سبز 50 تا 140 هزار تومان، توت فرنگی گلخانه 25 تا 60 هزار تومان، چاقاله بادام 30 تا 70 هزار تومان و ملون 8 تا 12 هزار تومان است.

گوجه سبز

50 تا 140 هزار تومان

توت فرنگی گلخانه

25 تا 60 هزار تومان

چاقاله بادام

30 تا 70 هزار تومان

خیار گلخانه

7 تا 11 هزار تومان

پرتقال تامسون

6 تا 13 هزار تومان

سیب

5 تا 14 هزار تومان

موز

23 تا 30 هزار تومان

چرا حبوبات مشمول 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می شود؟

به نقل از ایسنا، دبیر انجمن حبوبات گفت: قرار بود اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره مردم منتفی شود ولی این معافیت تا به امروز شامل حال حبوبات نشده است.

دبیر انجمن حبوبات گفت: قرار بود اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره مردم منتفی شود ولی این معافیت تا به امروز شامل حال حبوبات نشده است.

سید عبدی افتخاری با بیان اینکه شورای عالی اقتصاد در اسفندماه با حضور سران قوا تشکیل شد، اظهار کرد: در این شورا مصوب شد که اجرای قانون مالیات برارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره مردم منتفی شود. رئیس سازمان امور مالیاتی هم در مصاحبه های خود خاطرنشان کرد که این مالیات بر ارزش افزوده از مواد خوراکی برداشته خواهد شد.

وی ادامه داد: نهایتا بخشنامه ای عملیاتی شد که برای همه کالاهای اساسی مالیات بر ارزش افزوده یک درصد باشد ولی برای حبوبات همان 9 درصد ماند.

دبیر انجمن حبوبات اضافه کرد: اجرای این بخشنامه از تیرماه است و چنانچه معافیت مالیاتی شامل حال حبوبات نشود قیمت حبوبات بالا می رود و قشر آسیب پذیر جامعه که حبوبات قوت غالب آنها شده و دسترسی به محصولات پروتئینی به دلیل قیمت های بالا ندارند، آسیب خواهند دید.

وی شرح داد: مکاتبات بسیاری با معاون رئیس جمهوری و وزارت جهاد داشتیم ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم. امیدواریم در این جهت تجدید نظر صورت گیرد و حبوبات شامل معافیت مالیاتی شود. با نگاه حمایتی دولت به اقشار آسیب پذیر انتظار تجدید نظر و اعلام یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده کالای حبوبات را داریم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2014

به "عرضه گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید