اخبار اقتصادی

آمار بی سابقه بیکاری در آمریکا چالش جدید انتخابات ترامپ

آمار نرخ بیکاری بی سابقه در آمریکا که روز آدینه منتشر شد در حالی خبر از ناپدید شدن ده ها میلیون شغل به صورت ناگهانی از این کشور و وقوع خرابی های گسترده مالی می دهد که در عین حال می تواند مانعی عظیم و تاریخی بر سر دونالد ترامپ برای دستیابی به دومین دوره...

16 تیر 1399

افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو

شرکت های دانش بنیان ایرانی برای یاری به بهبود فضای بصری شهرها و افزایش زیبایی و نمایی ساختمان ها با یاری ساختارهای نانو پایه به یاری معماری آمده اند.

12 تیر 1399

ماده ای که ساختمان ها را در برابر امواج زمین لرزه مقاوم می نماید

پژوهشگران آمریکایی، نوعی ماده انعطاف پذیر ابداع نموده اند که می تواند تحمل ساختمان ها را در برابر امواج زمین لرزه افزایش دهد.

10 تیر 1399

متن کامل نامه تهدیدآمیز مربی پیشین استقلال به مسئولان باشگاه

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال به دلیل عدم دریافت مطالباتش، این باشگاه را تهدید کرده و به آبی پوشان مهلت داده بود پولش را بدهند؛ اتفاقی که هنوز رخ نداده است.

9 تیر 1399

روسیه: ادعاهای آمریکا به عنوان عضو برجام سرانجامی ندارد

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در حساب توئیتری خود با اشاره به اقدامات و بعضی ادعاهای مقامات آمریکایی برای بازگشت به توافق برجام گفت: کوشش های آمریکا برای اینکه خود را به عنوان عضوی از برجام...

8 تیر 1399

نمک زدایی از آب شور با یون زدایی خازنی

محققان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز شدند با فناوری نانو، از آب شور یون زدایی کنند.

3 تیر 1399

آخرین آمار از شرایط اجاره نشینی ، چرا مسکن در ایران گران می گردد؟

بر اساس برآوردهای اجرا شده در حال حاضر کشور نیازمند فراوری 4 میلیون و 76 هزار واحد مسکن جدید است. اما فرایند فراوری مسکن در سال های اخیر به این معضل دامن زده به نحوی که طبق آمارهای طرح جامع مسکن فراوری مسکن در کشور فرایند نزولی شدیدی داشته است.

3 تیر 1399

روایت رسانه آلمانی از فقر و بدبختی روزافزون نیویورکی ها در دوران کرونا

یک روزنامه آلمانی در گزارشی به فقر و بدبختی روزافزون شهروندان نیویورکی در آمریکا به عنوان ثروتمندترین کشور جهان در جریان بحران کرونا پرداخت.

30 خرداد 1399

گفتگوی تلفنی جانسون با ترامپ

دونالد ترامپ و بوریس جانسون بر لزوم پاسخ هماهنگ بین المللی به پاندومی کروناویروس از جمله از طریق گروه 7 توافق کردند.

29 خرداد 1399

خبرنگاران عضو مجلس عراق: حملات اخیر داعش برنامه ای آمریکایی است

بغداد - خبرنگاران - کریم العلیوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، نیروی های آمریکایی را پشتیبان حملات اخیر داعش در استان های مختلف عراق معرفی کرد و گفت: این حملات پس از تصمیم مجلس عراق مبنی بر عقب نشینی نیروهای خارجی از این کشور و الزام دولت بغداد به...

27 خرداد 1399

فاصله یک میلیونی حقوق کارمند و کارگر پذیرفتنی نیست

دبیرکل خانه کارگر گفت: فاصله یک میلیونی میان دستمزد کارگر و کارمند پذیرفتنی نیست و امیدواریم دولت به جای اعمال ماده 242 با یک الحاقیه و اصلاحیه قانون دستمزد کارگران را اصلاح کند.

27 خرداد 1399

بازگشت حریری از پاریس به بیروت؛ آیا دور تازه ای از کشمکش ها در انتظار لبنان است؟

سعد حریری نخست وزیر پیشین لبنان پس از سفری حدوداً سه ماهه به پاریس آدینه شب به لبنان بازگشته است.

27 خرداد 1399

مجلس یونان بودجه ریاضتی 2016 را تصویب کرد

مجلس یونان بودجه 2016 میلادی را در شرایطی تصویب کرد که تدابیر ریاضتی همچنان طی ماه های آینده اجرا خواهد شد و این کشور سال آینده با رکود ملایمی روبرو می گردد.

25 خرداد 1399

قومی در تاجیکستان که زبان باستانی ایرانی را هنوز زنده نگه داشته اند!

مردم یاقنوبی تاجیکستان | The Yaghnobi peopleتا به امروز برایتان سوال پیش آمده است که آیا هنوز هم اقوامی باستانی در گوشه و کنار دنیا زندگی می نمایند که هیچ اختلاطی با دیگر مردم دنیا نداشته باشند؟ مردم یاقنوبی تاجیکستان یکی از اقوامی هستند که هنوز به قدیمی ترین...

25 خرداد 1399

روحانی جمعه ها چه کاری انجام می دهد؟

معاون اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری گزارشی از اقداماتی وی در روزهای جمعه ارائه کرد.

23 خرداد 1399

صندوق بین المللی پول: در حال بررسی درخواست وام ایران هستیم

یک مقام صندوق بین المللی پول گفته این نهاد بین المللی در حال بررسی درخواست وام 5 میلیارد دلاری ایران است.

20 خرداد 1399

بازسازی خانه برای کسب درآمد

شش توصیه ضروری برای افرادی که به دنبال بازسازی خانه برای کسب درآمد هستنداین نوع بازسازی ساختمان اگر با استراتژی پیش برود، به سود قابل توجهی می رسد. سرمایه گذاران املاک به دنبال ایجاد فرصت هایی برای خود هستند که به سودشان بیافزاید، به همین دلیل این نوع...

19 خرداد 1399

به خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خوشبین نیستم

رضا رجبی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: درست نمی دانم از چه زمانی، ولی فکر می کنم بیش از 10، 15 سال باشد که صحبت از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس است اما این بحث هیچ گاه اتفاق نیفتاده و همواره در حد حرف و شعار مانده است.

16 خرداد 1399

خبرنگاران رئیس اتاق بازرگانی فارس: چالش های اقتصاد را نباید تنها به گردن کرونا انداخت

شیراز-خبرنگاران- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: شکی نیست که هم تحریم ها و هم شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد و فراوری کشور تاثیرات منفی خواهد گذاشت اما اگر بنا باشد برخی از مسوولان، چالش ها و همه چیز را در این زمینه به گردن این 2 عامل بیندازند،...

15 خرداد 1399

کرونا و سونامی فقر در دنیا؛ نیم میلیارد فقیر ره آورد کووید 19

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی بااشاره به نتایح مطالعه اخیر دانشگاه سازمان ملل درباره تاثیرات مالی کووید 19 گفت: سونامی فقر ناشی از کرونا بیش از نیم میلیارد نفر فقیر در دنیا برجای می گذارد.

13 خرداد 1399
تعداد: (229)