مقاله: موزه زیر آبی کانکون مکزیک

به گزارش ناق، موزه هنری زیر آب کانکون (معروف به MUSA) در سال 2008 به عنوان راهی برای حفظ حیات دریایی منطقه ایجاد شد. به این ترتیب توریست­ها از صخره­های مرجانی نزدیک مکزیک دور شدند تا غواص­های ناشی به مرجان­ها آسیب نرسانند.

مقاله: موزه زیر آبی کانکون مکزیک

اما اگر می­خواهید خیس نشوید چه باید کرد؟ هر دو منطقه را می­توان به راحتی از درون یک قایق با کف شیشه ای مشاهده کرد، زیرا هر روز تورهای مختلفی برای بازدید از این موزه ها وجود دارد. مرکز بازدید کنندگان MUSA نمونه های بسیاری از مجسمه ها به همراه فیلم ها و تصاویر موزه دارند تا بتوانید زیبایی نمایشگاه را از خشکی مشاهده کنید.

مدیریت موزه با همکاری جیسون دی کایرس تیلور، هنرمند بریتانیایی، ایده غوطه ورد کردن مجسمه ها برای ایجاد یک صخره مصنوعی را در نظر گرفت. این مجسمه ها خانه ای مناسب برای مرجان ها و همچنین محیطی محافظت شده برای ماهی ها و سایر حیوانات دریایی ایجاد می­کنند و به مرور زمان یک نمایشگاه زنده بوجود می­آورند.

موزه با مساحت بیش از 400 متر مربع، به دو گالری مجزا با فاصله چند مایل، سالن Manchones و سالن Nizuc تقسیم شده است. Manchones ، هشت متر زیر سطح زمین، اجزای مخصوص شکار مانند عهد و پیمان که دایره ای از افراد را نشان می­دهد که دستهای همدیگر را گرفته اند. مجسمه مردی در آتش، پیکره­ای یک تنی به شکل ماهیگیری محلی است که با مرجان­های آتشین در زمین ساخته شده. گرد آورنده رویا یک دفتر زیر آبی است که توسط یک کارمند از زیر آب محافظت می­شود. گالری کوچکتر Nizuc در عمق چهار متری زیر آب قرار دارد. مشهورترین بخش باغبان امید است که به صورت بانوی جوانی دراز کشیده روی پاسیوی محصور در گلدان های گل ساخته شده.

منبع مقاله: موزه زیر آبی کانکون مکزیک

انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1798

به "مقاله: موزه زیر آبی کانکون مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: موزه زیر آبی کانکون مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید