مهدی: در فیفادی ملاقات های لیگ برتر را برگزار نمی کنیم، احتمال میزبانی یک تا 2 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان وجود دارد

به گزارش ناق، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: سه هفته از لیگ برتر را قبل از نوروز برگزار نموده و در فیفادی طبق قانون مسابقات را برگزار نخواهیم کرد.

مهدی: در فیفادی ملاقات های لیگ برتر را برگزار نمی کنیم، احتمال میزبانی یک تا 2 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان وجود دارد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سهیل مهدی درباره احتمال تغییر برنامه ملاقاتهای لیگ برتر به دلیل برگزاری متمرکز رقابت های انتخابی جام جهانی در خرداد 1400 گفت: این فشار به برنامه مسابقات در سطح جهان رخ می دهد. پیش از این قرار بود لیگ قهرمانان آسیا به شکل رفت و برگشت برگزار شود و با وجود اینکه ما پیشنهاد داده بودیم فصل جدید این رقابت ها پس از انتها لیگ کشورهای غرب آسیا انجام شود، کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان را در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می نماید.

وی اضافه نمود: همه منتظر بودیم مسابقات انتخابی جام جهانی به شکل رفت و برگشت برگزار شود و برنامه ریزی سرمربی تیم ملی هم روی همین موضوع بود اما به نظر می رسد این رقابت ها هم به شکل متمرکز در فیفادی خرداد انجام می شود. طبق مشورتی که با تیم ها داشتیم از آنها اجازه گرفتیم نیم فصل را ادامه داده، سه هفته را برگزار کنیم و در ادامه ایامی که تیم ملی بازی دارد و همچنین زمان برگزاری لیگ قهرمانان به تیم هایی که فارغ از این قضیه هستند، استراحت بدهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیح داد: هنوز تقویم تیم ملی از لحاظ برگزاری اردو نهایی نشده و شاید کادرفنی بخواهد از فیفادی نوروز برای اردوی آماده سازی استفاده کند. از طرفی تیم ها برنامه ریزی خود را برای این سه هفته انجام داده و ما هم طبق همین موضوع پنجره جابجایی را تنظیم نموده ایم. در حال حاضر امکان تعطیلی مسابقات وجود ندارد زیرا لیگ قهرمانان و در ادامه تعطیلی های مختلف دیگر را پیش رو داریم. به همین دلیل اگر این سه هفته را برگزار نکنیم، لیگ خیلی فرسایشی می شود.

مهدی ادامه داد: اگر جدول اجازه بدهد یک مرحله جام حذفی را هم برگزار می کنیم اما ملاقات سوپرجام بستگی به برنامه تیم ملی دارد. از ابتدا هم این فضا را در نظر گرفته بودیم اما تا به امروز زمان این مسابقه به دو دلیل کرونا و مشخص نبودن فضای استراحت تیم ها قطعی نشده است. سعی داریم زمان سوپرجام را هم به زودی اعلام کنیم. به هر حال بعضی زمان ها برای روزهای فیفا ذخیره شده و ما طبق قانون در ایام فیفادی مسابقات را برگزار نخواهیم کرد.

وی درباره شانس چهار باشگاه ایرانی برای کسب میزبانی لیگ قهرمانان آسیا گفت: بخشی از این موضوع به شرایط و قوانین داخلی هر کشور بازمی شود. براساس نوع برخورد با پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی میزبان را مشخص می نمایند. باید استانداردهای خاصی فرای استانداردهایی که فیفا و AFC منتشر نموده اند، در نظر گرفته شود. ما موظف به اجرای پروتکل های بهداشتی منتشر شده از سوی فیفا هستیم اما باید قوانین داخلی را هم در نظر گرفت.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ در گفت و گو با شبکه تهران اضافه نمود: منطقی اش این است به یک تا دو تیم ایرانی میزبانی بدهند. تیم های ما باید زمین مسابقه، زمین تمرین، هتل ها و سایر شرایط خود برای میزبانی را اعلام نمایند. طبق دستورالعملی که از سوی AFC منتشر شده باشگاه ها مدارک خود را ثبت نموده اند. در نهایت باید دید این اطلاعات تا چه اندازه قوی بوده و آنها پیروز خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1458

به "مهدی: در فیفادی ملاقات های لیگ برتر را برگزار نمی کنیم، احتمال میزبانی یک تا 2 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: در فیفادی ملاقات های لیگ برتر را برگزار نمی کنیم، احتمال میزبانی یک تا 2 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید