نگرانی از سویه جدید کرونا در ایران ، مسافرت چرخش ویروس را بیشتر می نماید

به گزارش ناق، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار خطرناک بوده و سرعت انتقال آن بالاست،گفت: نگران هستیم با حضور افراد در شهرهای مختلف شاهد یک چرخشی از سویه های جدید بین شهری باشیم که سفرها می تواند این را دامن بزند.

نگرانی از سویه جدید کرونا در ایران ، مسافرت چرخش ویروس را بیشتر می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علیرضا زالی،رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پاسخ به این پرسش که اکنون واکسیناسیون در استان تهران چگونه است و از کی آغاز می گردد؟،گفت: واکسیناسیون در استان تهران مثل شهرستانهای دیگر آغاز شده البته ما در کل در واکسیناسیون با یک تاخیر روبرو هستیم و مقداری فرایند واکسیناسیون کند پیش می رود.

وی ادامه داد: در وهله اول ما فعلا همان طور بر اساس سند ملی واکسیناسیون عمل نموده و تهران نیز بر همین اساس عمل می نماید.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بیان داشت: فعلا به گروه های درمانی خدمات داده شده و بعد از آنها بر اساس سند ملی، سالمندان مستقر در خانه سالمندان و جانبازان شیمیایی واکسیناسیون می شوند.

زالی یادآور شد: اکنون در تهران علاوه بر مجموعه افراد ارائه دهنده خدمات سلامت، واکسیناسیون بخشی از سالمندان مستقر در سرای سالمندان و جانبازان شیمیایی توسط معاونت بهداشت آغاز شده است.

وی درباره اینکه مسافرت ها چه تاثیراتی روی شرایط اپیدمی کرونا می گذارد؟،تأکید کرد: توصیه بنده به عنوان یک کارشناس حوزه سلامت به مردم این است که واقعا سفر رفتن مخاطره آفرین است؛البته بنده هم می دانم مردم واقعا خسته شده اند و روحیه آنها بهم ریخته است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به پیامدهای منفی شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها بر روان مردم، ابراز داشت: تنش های ناشی از این بیماری، تلخی ناشی از بیماری، بروز مرگ و میرها و اخبار نگران کننده؛ از جمله این آسیب هاست.

زالی اضافه نمود: علی رغم اینکه این حق را به مردم می دهیم که واقعا خسته شده اند و احتیاج به تمدد اعصاب دارند؛ مدت طولانی است که بچه ها از خانه خارج نشدند و محیط های تفریحی را تجربه ننموده اند، اما باید به این موضوع نیز توجه لازم داشته باشیم.

وی توضیح داد:به هر حال شاهد تغییر فرایند شرایط روان شناختی عمومی جامعه هستیم. درصد بالایی از مردم شرایط خیلی خوبی ندارند و یک اضطراب عمومی درباره ادامه بیماری وجود دارد؛ به خصوص اینکه غیر مشخص بودن شرایط کرونا در جهان و ایران به این موضوع نیز دامن می زند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: شاید با توجه به اینکه سفر به عنوان یک تفنن منطقی برای تقلیل تنش های بشری شناخته شده است، اما بنده به عنوان یک کارشناس سلامت تاکید دارم سفرها کنار گذاشته گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به دلائل پرهیز کردن مردم به انجام سفر، متذکر شد: به دلیل اینکه این ویروس جدید جهش یافته را بسیار خطرناک، پرچالش و چموش تلقی می کنیم و سرعت انتقال آن بالاست و نگران هستیم با حضور افراد در مناطق و شهرستانهای مختلف شاهد یک چرخشی از بروز سویه های جدید بین شهری باشیم که سفرها می تواند این را دامن بزند.

زالی اظهار داشت:ضمن اینکه معمولا مقاصد سفرهای نوروزی در کشور به شکلی است که شهرهایی است که یا تازه از شرایط قرمز بودن خارج شدند یا هنوز شرایط شکننده ای دارند.

وی با بیان اینکه تیم درمانی و بهداشتی در این شهرستانها بشدت خسته است، گفت: بالاخره وقتی مسافران می آیند خدمات لازم بهداشتی و درمانی آنها ضروری است توسط همین تیم خسته درمانی که اکنون کم رمق است، پاسخ داده گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: بسیاری زیر ساخت های بهداشتی و درمانی ما در شهرستانهای مقصد سفرهای نوروزی واقعا تکافوی احتیاجهای خودشان را هم نمی دهد، وای به حال اینکه بخواهد به دیگر افراد خدمات ارائه دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1534

به "نگرانی از سویه جدید کرونا در ایران ، مسافرت چرخش ویروس را بیشتر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از سویه جدید کرونا در ایران ، مسافرت چرخش ویروس را بیشتر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید