نگرانی جهانی از پیشرفت اندک استفاده از انرژی های پاک

به گزارش ناق، آژانس بین المللی انرژی هشدار داده که پیشرفت دنیا در زمینه استفاده از انرژی های پاک بسیار کندتر از حد مطلوب است و باید در این زمینه تحولی جدی صورت بگیرد.

نگرانی جهانی از پیشرفت اندک استفاده از انرژی های پاک

در گزارش مفصل این آژانس تصریح شده که با توجه به انتشار گسترده گازهای گلخانه ای در دنیا باید سرعت استفاده از انرژی های پاک بیشتر گردد.

این گزارش که منظره انرژی دنیا در سال 2021 نام گرفته، در آستانه برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی در گلاسکوی اسکاتلند منتشر شده است. این نشست از 31 اکتبر شروع شده و تا 12 نوامبر ادامه می یابد.

در گزارش آژانس مذکور آمده است در حالی که فروش خودروهای برقی در سال 2020 به رکوردهای جدیدی دست یافته و منابع تجدید پذیر مانند باد و خورشیدی به رشد سریع خود ادامه دادند، داده های موجود حاکیست سرعت تغییرات حوزه انرژی مطلوب نیست. این مساله باید به مقدار بازگشت شرایط مالی به شرایط پیش از کرونا جدی گرفته گردد.

در هفته های اخیر طرح بحث احتمال کمبود گاز در زمستان باعث شده تا نگرانی در خصوص افزایش مصرف زغال سنگ، گاز طبیعی و غیره که موجب آلودگی محیط زیست می گردد، بیشتر گردد. این افزایش موجب خواهد شد تا اقدامات صورت گرفته برای افزایش استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر، خودروهای برقی و غیره به نتیجه مطلوب نرسد.

نویسندگان این گزارش معتقدند اگر کاهش جدی در فرایند فراوری گازهای گلخانه ای رخ ندهد افزایش 2.6 درجه ای دمای زمین تا قبل از فرارسیدن سال 2100 اجتناب ناپذیر خواهد بود. اما اگر همکاری دنیای در این زمینه صورت بگیرد مقدار افزایش دما به 1.5 درجه سانتیگراد تا قبل از سال 2100 محدود می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1803

به "نگرانی جهانی از پیشرفت اندک استفاده از انرژی های پاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی جهانی از پیشرفت اندک استفاده از انرژی های پاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید