همسر امیر دوبی به لندن گریخته است

به گزارش ناق، شاهدخت هیا بنت حسین دختر ملک حسین پادشاه سابق اردن و همسر محمد بن راشد به همراه فرزندانش به لندن گریخته است.

همسر امیر دوبی به لندن گریخته است

به گزارش دیلی بیست شاهدخت هیا 45 ساله که خواهر ناتنی ملک عبدالله پادشاه فعلی اردن است، به همراه پسر 7 ساله اش زاید و دختر 11 ساله اش الجلیله پنهانی به اروپا گریخته است.

گفته می گردد شاهدخت هیا از جان خود بیمناک بود، با 31 میلیون پوند از دوبی گریخته و بلافاصله درخواست طلاق نموده است.

هیا که از ماه فوریه سال جاری دز انظار عمومی ظاهر شده بود، ابتدا قصد داشت در آلمان تقاضای پناهندگی کند و و ظاهرا با تقاضایش به طور اصولی موافقت شده بود. اما او در عین حال تقاضاهای پناهندگی از بریتانیا هم نموده بود و در نهایت به آنجا رفت و در حال حاضر در مکانی پنهانی در لندن زندگی می نماید.

سال پیش شیخ لطیفه، دختر بن راشد امیر دوبی هم کوشش کرد از دوبی بگریزد و با یک قایق تفریحی به هند برود، اما در نهایت او را به امارات بازگردادند. او قبل از فرارش ویدئویی را روی یوتیوب گذاشته و در آن از پدرش و محدودیت هایی که بر زندگیش تحمیل شده است، انتقاد نموده بود.

هیا قبلا به خاطر یاری به کوشش تبلیغاتی دوبی برای نشان دادن اینکه لطیفه پس از بازگشت به دوبی آزار ندیده است، مورد انتقاد قرار گرفته بود. هیا در این زمان در کنار مری رابینسون، نخست وزیر پیشین ایرلند و لطیفه که بیحال و منگ به نظر می رسید، ظاهر شده بود.

  • انتقاد از تشخیص وضعیت دختر حاکم دوبی از طریق مقام سابق بین المللی

آخرین خبر اینکه محمد بن راشد امیر 69 ساله دوبی که شعر هم می گوید، در واکنش به فرار همسرش بر روی اینستاگرامش شعری با عنوان زندگی کردی و مردی با مضمون خیانت گذاشته است.

هیا بنت حسین فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد و رئیس فدراسیون جهانی اسب سواری است و در المپیک سیدنی استرالیا 2000 در مسابقات پرش از مانع با اسب شرکت داشت. او از سال 2007 سفیر صلح سازمان ملل در موضوع گرسنگی و اهداف توسعه هزاره است.

شیخ محمد بن راشد 69 ساله امیر دوبی و معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات شش بار ازدواج نموده است و 23 فرزند، 9 پسر و 14 دختر دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 247

به "همسر امیر دوبی به لندن گریخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسر امیر دوبی به لندن گریخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید