اخبار سیاسی

آب خوزستان شور است؟

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا کرمی نژاد در نشست با شهردار اهواز که با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شامگاه یکشنبه (9 آبان ماه) در شهرداری اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: خوزستان دارای 76 شهر و 3 هزار روستا است و آبرسانی به 4.6 میلیون نفر جمعیت این استان انجام...

9 آذر 1400

خاتمه دورکاری با فروکش کردن کرونا، کدام کشورها واکسیناسیون کارمندان را اجباری نموده اند؟

در حالی که فرایند جهانی واکسیناسیون کرونا امید را برای بازگشت به زندگی عادی بیش تر نموده، دولت ها کوشش می نمایند با اتخاذ تدابیری شهفرایندان را از بی اعتنایی به واکسیناسیون بازدارند.

19 آبان 1400

مسئله ای برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم

به گزارش خبرنگاران، حمید سجادی در حاشیه مراسم روز ملی پارالمپیک که امروز در آکادمی ملی پارالمپیک برگزار گشت در مورد زیرساخت های ورزش جانبازان و معلولان گفت: تابع برنامه ها هستیم. فرصت داریم هر برنامه ای ارائه شود آن را در بودجه سال 1401 بگنجانیم. زیر ساخت...

14 آبان 1400

مقاله: بیشترین سرعت اینترنت VDSL در ایران چقدر است؟

پرسش دیگری که بعضی از کاربران پیرامون وی دی اس ال دارند؛ سرعت واقعی است که شرکت های سرویس دهنده تضمین می نمایند. در ADSL این تجربه تلخ را داشتیم که مثلا سرویس 16 مگابیت خریدیم ولی سرعت عملی ما زیر 10 مگابیت بوده یا حداکثر به 11 الی 12 مگابیت رسیده و هرگز سرعت...

7 آبان 1400

تور اروپا ارزان: مجلس اروپا خواهان ممنوعیت تشخیص چهره در اماکن عمومی شد

مجلس اتحادیه اروپا از قانونگذاران خواسته استفاده از فناوری شناسایی صورت اتوماتیک در فضاهای عمومی را ممنوع نمایند و اقدامات حفاظتی سختگیرانه ای برای استفاده پلیس از فناوری اجرا نمایند.

30 مهر 1400

تور چین: برگزاری نشست مجازی میان بایدن و همتای چینی وی بمنظور بهبود روابط میان دو کشور

یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا از توافق واشنگتن و پکن برای برگزاری نشستی مجازی با حضور بایدن و شی جین پینگ بمنظور بهبود روابط میان دو طرف اطلاع داد.

28 مهر 1400

تور فرانسه ارزان: وزیر دادگستری کبک این بودجه را به 12 انجمن آموزش زبان فرانسه اختصاص داد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از The Star، بودجه کبک برای ترویج زبان فرانسه در میان مهاجران، بیش از 500.000 دلار است، که به طور خاص در مونترال مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

28 مهر 1400

ثبت نام وام اجاره تا سرانجام آذرماه تمدید شد

تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا سرانجام آذرماه در ستاد مبارزه با کرونا اطلاع داد.

26 مهر 1400

ضرورت در اختیار قرار گرفتن داشبورد مدیریت سامانه های یکپارچه

تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ملاقات با رئیس هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به یک پارچه سازی سامانه های الکترونیکی آموزش و پرورش، گفت لازم است، داشبورد مدیریت سامانه ها در اختیار مدیران کل و رؤسای منطقه ها و شهرستان ها قرار گیرد.

23 مهر 1400

تور ارزان ارمنستان: ملاقات سفیر کشورمان در ارمنستان با دبیر شورای امنیت ملی این کشور

ظهوری سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، با آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان ملاقات و مصاحبه کرد.

17 مهر 1400

عامل اصلی مهاجرت

عباس عبدی؛ در یادداشت شنبه درباره وعده جذب سرمایه گذاری آقای رییسی نزد ایرانیان خارج از کشور نوشتم و شرح دادم که مقدمه لازمه آن انجام اقداماتی است که سرمایه های موجود و کنونی از کشور خارج نشود و شاهدم بر وجود خروج سرمایه از کشور را قیمت غیرواقعی ارز دانستم.

15 مهر 1400

اعضای هیئت مدیره استقلال در هفته جاری اعلام خواهند شد

قرار است اعضای تازه هیئت مدیره باشگاه استقلال در هفته جاری به وسیله وزارت ورزش و جوانان معرفی شوند.

9 مهر 1400

بیات: اگر استاندارد ها را پیاده کنیم خودروسازان باید تمام پلتفرم ها را جمع آوری کنند

معاون سازمان استاندارد گفت: برای تامین الزامات استاندارد، پلتفرم خودروسازان قدیمی است و اگر بخواهیم استاندارد های 85 گانه را پیاده کنیم، خودروسازان مجبور به جمع آوری تمام پلت فرم ها می شوند.

5 مهر 1400

توکیو به نقض حریم هوایی ژاپن به وسیله روسیه اعتراض کرد

دبیر ارشد کابینه ژاپن در یک نشست خبری گفت، توکیو از مجاری دیپلماتیک به نقض حریم هوایی این کشور به وسیله هواپیمای آنتونوف اِی اِن-26 روسیه اعتراض نموده است.

25 شهریور 1400

جلالی: نقش بندر سالیانکا در تقویت روابط و تجارت با روسیه بسیار راهبردی است

کاظم جلالی، سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه در سفر به استان آستراخان از بندر ایرانی سالیانکا بازدید نمود و با امکانات و ظرفیتهای این بندر آشنا شد.

20 شهریور 1400

رسمی؛ استعفای کتبی و شفاهی مدیرعامل پرسپولیس!

پس از تغییر دولت، صحبت هایی مبنی بر تغییرات در مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مطرح شد. این دو باشگاه زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می نمایند و به همین علت طبیعی است که از تغییرات در این دو باشگاه حرف زده گردد.

15 شهریور 1400

جاماندگان یارانه برای ثبت نام چه نمایند؟

به گزارش تجارت نیوز، از خرداد سال جاری و با تصویب هیات وزیران قرار شد که به متقاضیان دریافت یارانه نقدی و معیشتی فرصتی داده گردد تا ثبت نام نمایند.

14 شهریور 1400

وزیر ورزش و جوانان به شهدای بروجرد ادای احترام کرد

وزیر ورزش و جوانان با حضور در گلزار شهدای بروجرد به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

12 شهریور 1400

دولت کبک اولویت را به متقاضیان اسکلید ورکری می دهد که در حال حاضر ساکن این استان هستند

در جدیدترین خبرهایی که از استان کبک به دست خبرنگاران رسیده است، آقای François Legault نخست وزیر این استان با اشاره به تصمیم جنجالی استان خود در رد 18000 درخواست مهاجرت در دسته اسکیلد ورکر اعلام نموده است که اولویت با 3700 متقاضی ساکن این استان خواهد بود.

6 شهریور 1400

99 درصد گستره مشهد در خشکسالی شدید قرار گرفته است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: میانه خشکسالی در خراسان رضوی 81 درصد است، اما 99 درصد مساحت مشهد در خشکسالی شدید واقع شده است.

4 شهریور 1400
تعداد: (416)