کارنامه ETF چهل روز پس از پذیره نویسی؛ از رشد 101 درصدی سهام بانک تجارت تا رشد 32درصدی بیمه اتکایی امین

به گزارش ناق، خبرنگاران: براساس بررسی های آماری یونیت های صندوق دارا یکم(ETF) از روز پذیره نویسی تا به امروز رشد یک میلیون و 720 هزار تومانی ارزش دارایی شان را تجربه کرده اند.

کارنامه ETF چهل روز پس از پذیره نویسی؛ از رشد 101 درصدی سهام بانک تجارت تا رشد 32درصدی بیمه اتکایی امین

به گزارش ناق به این ترتیب، تا دیروز، با رشد خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری دارا یکم مجموع ارزش دارایی 2 میلیون تومانی سرمایه گذاران در این صندوق به 3 میلیون و 720 هزار تومان افزایش یافته است. بسیاری کارشناسان بازار سرمایه از ارزنده بودن صندوق دارا یکم خبر می دهند و معتقدند احتمالا ارزش این صندوق همچنان رو به بالا حرکت خواهد کرد. آنان می گویند؛ با توجه به فرایند بازار، تداوم فرایند صعودی خالص ارزش دارایی های این صندوق دور از ذهن نخواهد بود. بر اساس این گزارش، در 40 روز سپری شده از پذیره نویسی دارا یکم، سهام شرکت های وبملت 109 درصد، البرز 103 درصد، وتجارت 101 درصد، وبصادر 85 درصد و اتکام 32 درصد بازده برای صندوق داشته اند.

در شرایطی که این روزها ارزش صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم رو به افزایش است بررسی سبد(پرتفوی) این صندوق از کسب بازده قابل قبول برای سرمایه گذاران آن حکایت دارد؛ به طوری که هر سهم بانک تجارت در ابتدای عرضه این صندوق 104 تومان ارزش گذاری شده بود، ولی حالا ارزش سهام بانک تجارت با رشد 101 درصدی همراه شده و به 210 تومان رسیده است.

همچنین با نگاهی به فهرست قیمت های موجود در سبد(پرتفوی) صندوق دارا یکم مشاهده می شود بازده سهام بانک صادرات به 85 درصد رسیده، قیمت سهام این بانک در روز 14 اردیبهشت ماه در محدوده 107 تومان قرار داشت اما حالا قیمت سهام بانک صادرات 199 تومان است. سهام وبصادر کمترین بازدهی را بین سه بانک موجود در سبد سرمایه گذاری دارا یکم داشته است. بررسی بازده سهام موجود در صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم نشان می دهد بانک ملت بیشترین بازده را برای سهامداران خود به ارمغان آورده؛ سهام وبملت با رقم یک هزارو 45 تومان وارد سبد دارا یکم شد اما قیمت این سهام در روز شنبه 24 خردادماه با رشد 109 درصدی به رقم 2 هزارو 190 تومان رسید.

آمار ها نشان می دهند در سبد دارایکم، شرکت بیمه اتکایی امین کمترین بازده را به ثبت رسانده است. قیمت سهام این شرکت که در ابتدای حضورش در صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم 593 تومانی بود ولی حالا پس از رشد 32 درصدی در 40 روز گذشته، قیمت هر سهم آن به 786 تومان رسیده است. افزون بر این بیمه البرز نیز با صعود قابل توجهی همراه شده است. قیمت سهام این شرکت که 40 روز پیش 765 تومان بود در تاریخ 24 خردادماه با 103 درصد رشد به محدوده یک هزارو 555 تومان رسید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1012

به "کارنامه ETF چهل روز پس از پذیره نویسی؛ از رشد 101 درصدی سهام بانک تجارت تا رشد 32درصدی بیمه اتکایی امین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارنامه ETF چهل روز پس از پذیره نویسی؛ از رشد 101 درصدی سهام بانک تجارت تا رشد 32درصدی بیمه اتکایی امین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید