گام بلند866 شرکت دانش بنیان در تولید و رونق بخشی به بازارمحصولات حوزه مواد پیشرفته

به گزارش ناق، 866 شرکت دانش بنیان در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی فعال هستند تا نفوذ نوآوری و فناوری را به این حوزه سرعت دهند.

گام بلند866 شرکت دانش بنیان در تولید و رونق بخشی به بازارمحصولات حوزه مواد پیشرفته

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مواد پیشرفته حوزه ای استراتژیک برای هر کشوری است. زیرا تمامی حوزه ها مانند هوا و فضا، زیست فناوری، میکروالکترونیک و خودروسازی به آن وابسته هستند. پس رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه تاثیرگذار در فعالیت سایر بخش ها است و به نوعی این مواد محصولات مورد نیاز صنایع را تامین می کنند. پس رونق تولیدات این حوزه تاثیرگذار روی سایر بخش ها است.

همچنین مواد پیشرفته تاثیری چشم گیر روی اشتغال و درآمدزایی دارند و هر چه مقدار دسترسی کشورها به این مواد بیشتر باشد؛ توسعه آنها با سرعت بیشتری رخ می دهد.

در ایران هم 866 شرکت دانش بنیان روی حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری هیا شیمیایی فعالیت می کنند تا اقدامات آنها رونق را برای این حوزه به ارمغان آورد. برای رفع چالش های پیش روی آنها هم مرکز موسسات و شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سبدی از خدمات گوناگون را به شرکت ها ارائه می دهد. شرکت های فعال در این حوزه هم مانند سایر این بخش ها می توانند از این حمایت ها بهره مند شوند. حمایت هایی که به فعالیت های دانش بنیانی را توسعه می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1770

به "گام بلند866 شرکت دانش بنیان در تولید و رونق بخشی به بازارمحصولات حوزه مواد پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بلند866 شرکت دانش بنیان در تولید و رونق بخشی به بازارمحصولات حوزه مواد پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید